Magna Carta College Oxford yaşam tarzı ve olanakları sunan Yönetim veya Hukuk alanında bir derece yapmak isteyenler için özel kolej olarak Oxford, Londra ve Birmingham Üniversitesi akademisyenleri tarafından kurulmuştur.

Profesör ve öğretim görevlileri birinci sınıf özgeçmişlere sahiptir.  Okul, kabul şartlarında eğitim görmek isteyen öğrencilerin akademik geçmişlerini çok geniş tutmaktadır, zira bu alanlarda eğitim almak isteyen öğrencilerin akademik başarılarından çok motivasyonlarının başarılı olmalarında etkili olduğunu düşünüyor. ABD’dekilerin aksine, iş deneyimi olmadan da MBA yapmayı mümkün kılıyorlar.

Eğitim Alabileceğiniz Alanlar :

MBA – Uluslararası Yönetim

MBA – Uluslararası İş Hukuku

MBA – Uluslararası Sağlık Yönetimi

Yüksek Lisans – İşletme Bilgi Yönetimi

Master Giriş Lisans Diploması – İşletme ve Hukuk

MBA (International Management) Lisans Tamamlama

Magna Carta College University of Wales diploması vermektedir.

University Of Wales

1893 yılında Royal Charter tarafından kurulan University of Wales, Galler’de,  Birleşik Krallıkta ve yurtdışındaki diğer yüksek öğretim kurumlarında birçok yüksek öğrenim öğrencisine diploma veren bir kurumdur. Bugüne kadar Üniversitenin 600.000 üzerinde mezunu vardır.

Üniversitenin konumu sadece Galler’in yüksek öğrenim sektöründe yüksek eğitim vermenin dışında ulusal bir kurum olarak Galler kültürü, dili ve ekonomisinin korunmasında ve geliştirilmesinde önemli bir role sahiptir.

University of Wales, Galler Üniversiteler Birliği oluşturacak, Galler’deki 6 üniversite ile bir mutabakat zaptı imzaladı. Buna göre ortak girişimler, araştırma grupları ve diğer yeni girişimler üzerinde yakın bir çalışmalar yapılacak.

Bu üniversiteler :
Glyndŵr University
Swansea Metropolitan University
University of Wales Institute, Cardiff (UWIC)
University of Wales, Newport
University of Wales, Lampeter
Trinity University College
Son iki kurum 2010 sonbaharında birleşerek University of Wales, Trinity St David oluyor.

Üniversite ayrıca Aberystwyth Üniversity, Bangor Üniversity, Cardiff Üniversity ve Swansea Üniversity ile bağlantıları koruyor.

Wales Üniversitesi, İngiltere’de ve İngiltere dışında 120’den fazla yüksek eğitim kurumunda diploma verir. Her yıl 15.000 lisans ve 4.000 yüksek lisans diploması vererek Birleşik Krallık’ta en büyük ikinci kurumdur.