Lancaster Üniversitesi (The University of Lancaster) İngiltere’nin kuzey batısında bulunan Lancaster bölgesinde 1964 yılında, yerel bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur.

Lancaster Üniversitesi, yenilenen kampüsleriyle birlikte İngiltere’de kampüs konsepti konusunda en yenilikçi üniversiteler arasında baş sıralarda yer almaktadır.

Lancaster Üniversitesi öğrencileri için sunulan eğitim programları, oldukça esnek ve geniş imkânlara sahiptir. Öğrenciler, üniversitedeki ilk yıllarında istedikleri 3 eğitim programına katılım sağlayabilmektedir. Lisans öğrencileri için ilk yıl aynı anda alınacak 3 eğitim programı, öğrencilerin diğer yılda istedikleri alana seçim yapmalarına olanak sağlar ve öğrenciler seçtikleri alanda uzmanlaşırlar. Üniversite, yenilikçi eğitim modeliyle öğrencileri akademik olarak tam donanıma kavuşturmayı hedefler.

Lancaster Üniversitesi, alanında uzman eğitimcileriyle birlikte üst seviyede akademik eğitim programlarını yürütmektedir. Üniversite, Sosyal Bilimler programında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasına girmeyi başarmıştır.

Lancaster Üniversitesi, öğrencilere sunduğu tesislerle de oldukça gelişmiştir. Üniversitede bulunan araştırma merkezi, bilgisayar merkezi gibi alanlar üniversitenin başarılı bir ivme yakalamasını sağlamıştır.

Lancaster Üniversitesi Kampüs

Bailrigg Kampüsü

South-West Kampüsü

Chancellors Wharf Kampüsü

Lancaster Üniversitesi Eğitim Programları

Lancaster Üniversitesi, üst düzey eğitim programlarını öğrencilere sunan araştırma merkezlerine sahiptir.

Başlıca eğitim programları

Çevre Bilimleri

Bilgi Teknolojileri

Matematik ve İstatistik

Fizik ve Psikoloji

Lancaster Üniversitesi Lokasyon ve Ulaşım

Lancaster şehrinin güneyine kurulu olan üniversite, şehre yakın mesafededir. Şehir-kampüs arası tren yolculuğuyla 1 saattir. Şehrin demiryolu ağının gelişmiş olması öğrenciler için şehirlerarası seyahatte kolay ulaşım imkânı sağlar.

Lancaster şehrinin Londra, Birmingham, Leeds, Manchester ve Oxford şehirleriyle demiryolu ağı bulunmaktadır.

Lancaster Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Öğrenci danışmanlığı ve rehberliği hizmeti, özellikle yurtdışından gelen öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Öğrencilerin soru veya sorunlarına profesyonel bir şekilde çözüm üreten danışmanlar öğrencilerin motivasyonunu artırmayı ve öğrencilerin bireysel gelişimini sağlamayı hedeflemektedir.

Lancaster Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, £13,270 ve £17,000 arasındadır.

Önemli Mezunlar

Alan Milburn, politikacı

Jon Moulton, risk sermayedarı

Robin Chater

Antony Burgmans

Mark Price

Bruce Sewell

Nahed Taher

James May