NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

Kaliteli Yurtdışı Eğitim Hizmeti

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yurtdışında Geniş Okul Alternatifleri

Geniş Okul Alternatifleri

Yurtdışı Eğitim'de Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz Danışmanlık

Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada’da Üniversite eğitiminde oldukça iddialı. Son yıllarda öğrencilerimizin büyük oranda tercih ettiği Toronto, Vancouver, Montreal, Calgary ve Halifax şehirleri, eğitim kalitesi yanında dünyanın en yaşanılabilir ve hayat standartları yüksek şehirleridir. Kanada size hayallerinizden fazlasını verecektir.

Kanada çok modern bir ülkedir ve bu modernlik okullarda da görülmektedir. Kampüsler ülkenin birçok bölgesinde şehir merkezlerinde ve şehir dışında bulunmaktadır. Kanada üniversiteleri eğitim ve araştırma konusunda uluslararası üne sahiptir.  Üniversiteler çoğunlukla devlet tarafından finanse edilir, bu yüzden bölge veya verdiği eğitim türüne bakılmaksızın üniversitelerin eğitim kalitesi oldukça yüksektir.

Kanada Üniversiteleri full-time sayısı 1000 ile 35000 arası değişen öğrenci bulundurmaktadır. Ayrıca birçok üniversitenin çok sayıda part-time öğrencisi de bulunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra üniversitelerde doktora ve sertifika programlarına da katılmak mümkündür. Üniversite ücretleri bölgeye ve alınacak eğitimin türüne göre değişir.

Kanada’da eğitim yılı Eylül ayında başlar ve Mayıs ayında sona erer. Bazı üniversitelerde sömestr veya bütün derslerin yaz aylarında da alınabileceği trimester sistemi vardır. Kanada için genel bir üniversite yerleştirme sınavı yoktur, her üniversite kendi kabul koşullarını ve standartlarını kendisi belirler.

Kanada’nın İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili olması nedeniyle uluslararası öğrencilerinin hem İngilizce hem de Fransızca eğitim almaları mümkündür. Bazı üniversitelerin bu iki dilde de broşürleri vardır ama Kanada’da bir üniversiteye kabul edilmeniz için iki dilinizin de iyi olması şart değildir.

Anadili İngilizce olmayan öğrenciler eğitim dili İngilizce olan programlara kabul edilmek için TOEFL  ya da IELTS sınavlarından birine girmek zorundadırlar. Genellikle kabul gören TOEFL sınavıdır. Fakat artık üniversiteler IELTS sınavını da kabul etmekte ya da öğrencileri kendi hazırladıkları dil sınavına tabi tutmaktadırlar. Öğrencilerin Fransızca derecelerini ölçen uluslar arası bir sınav olmadığından eğitim dili Fransızca olan bir programa katılmak için Fransız üniversitelerinin düzenlediği, öğrencilerin bireysel olarak dil seviyelerini ölçen yazılı sınavları bulunmaktadır.

Öğrenciler bazı durumlarda lisans eğitiminin bir veya iki sömestrini Kanada’da, geri kalanını ise kendi ülkelerinde tamamlayabilirler veya bunun tersi lisans eğitimine kendi ülkelerinde başlayıp, Kanada’da bitirmeleri mümkündür. Her iki durumda da eğitim almak istediğiniz üniversiteye ve kendi üniversitenize de program denkliği konusunda danışmanız gerekmektedir.

Kanada Üniversitelerinde eğitim almakla geleceğiniz için iyi bir yatırım yapmış olursunuz. İster akademik olarak eğitiminize devam edecek olun, isterseniz profesyonel iş hayatında bir kariyer planlayın, Kanada üniversiteleri sizi en donanımlı şekilde mezun edecek ve hayata hazırlayacaktır. Real Eğitim beklentinize ve bütçenize uygun en iyi Kanada Üniversitelerini sizler için araştırıp kabul işleminizi gerçekleştirmekte ve yerleştirmenizi yapmaktadır.

Kanada’da Lisans Eğitimi İçin Başvuru Belgeleri

1-Lise Diploması

2-Transkript

3-Motivasyon Mektubu

4-2 Referans

5- IELTS/ TOEFL sınav skoru-İngilizceniz yetersizse üniversitelerin dil eğitim merkezlerinde dil eksiğinizi giderebilirsiniz.

6-Bazı üniversiteler SAT skoru isteyebilmektedir.

KANADA’DA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Yabancı öğrenciler için Kanada’da birçok farklı alanda yüksek lisans yapmak mümkündür. Bu ülkedeki master ve doktora programları dünyanın neredeyse her ülkesinde prestij ve kaliteli eğitimleri ile tanınmaktadırlar.

Kanada’da genel olarak yüksek öğrenim ücretleri diğer batılı ülkelere göre daha düşüktür. Ülkedeki master programları genelde 2 yıl tam zamanlı (full-time) olarak sunulmaktadır. Ancak, MBA (Master of Business Administration – İş İdaresi Masterı) tarzı daha pratik odaklı master programları söz konusu olduğunda öğrencilerin master eğitimlerini 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirmeleri de mümkündür. Doktora programlarının süresi ise 4 ila 7 yıl arasında değişmektedir.

Kanada’da her üniversitenin kabul koşulları birbirinden farklı olduğu için öğrencilerin master veya doktora programlarına başvurmadan önce ilgili oldukları okulun kabul koşullarını çok iyi araştırmaları gerekmektedir.

Kanada hükümetinin yabancı öğrencilere mezuniyet sonrası ücretli çalışma imkanı sağlaması öğrenciler için Kanada’da yüksek lisans eğitimini cazip hale getirmektedir. Bu imkân Montreal, Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde 2  yıl ile sınırlandırılmışken Kanada’nın diğer tüm şehirleri için 3 yıldır. Öğrenciler bu sayede Kanada’da okudukları bölüm ile ilgili iş tecrübesi edinme fırsatı bulabilmektedirler.

Mezuniyet sonrası çalışma programının Kanada’da iş tecrübesi kazandırmasının yani sıra yabancı öğrenciler için sağladığı diğer bir avantaj ise öğrencilere mezuniyet sonrası çalışma izinleri dolmadan ya da dolduktan sonra çalışmakta oldukları şirketlerde daimi olarak işe başlama fırsatı sunmasıdır. Kanada’da bulunan şirketlerde çalışmaya başlayan öğrenciler Kanada’nın bazı eyaletlerinde geçerli olan PNP (Provincial Nominee Program) adı verilen programa başvurmaya hak kazanırlar. Bunun ardından yapılacak Kanada’ya göçmenlik başvuruları ise normalde Kanada sınırları içerisinden başvurulması durumunda ortalama 2 yıl sürerken yarı yarıya azalarak yaklaşık 1 yıla düşmektedir.

Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi İçin Gerekli Belgeler

1-Lisans Transkripti

2-Lisans Diploması

3-CV

4-2 akademik referans

5- Motivasyon Mektubu

6- Çalışıyorsanız işyeri referans mektubu

7-GMAT skoru

Kanada Üniversite Eğitimi

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Kanada’da eğitim hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0212 236 57 93 Mail: info@realegitim.com