YKS Yok! SAT/IB Yok!

Yıllık 14 000 CAD’dan Başlayan Fiyatlarla!

2023 Eylül Dönemi Başvuruları İçin Hemen Arayın!

Eğitim Sonrası +3 Yıl Çalışma ve Oturum İzni!

Kanada Üniversiteleri  Ücretsiz Danışmanlık ve Başvuru Merkezi

Kanada, yıllık 14 000 CAD’dan başlayan ücretlerle lisans eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteleri, uluslararası alanda kabul görmüş yüksek eğitim kalitesi, mezuniyet sonrası +3 yıla kadar varan çalışma izni ile, yurtdışında üniversite eğitimi için son dönemde Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden bir tanesidir.

Kanada’da uygun fiyatlarla lisans eğitimi alabileceğiniz birçok devlet koleji ve üniversite bulunur. Bunun yanında özel üniversite ve kolejlerde de lisans eğitimi alabilirsiniz.

Üniversiteler genellikle devlet tarafından finanse edilir, bu sebeple bölgeye veya verdiği eğitim türüne bakılmaksızın üniversitelerin eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Bunun yanında, Kanada’da üniversite eğitimini cazip hale getiren sebeplerden birisi de Kanada’da üniversite ve yaşam maliyetlerinin Amerika, Avustralya ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla daha ekonomik olmasıdır.

Kanada’da üniversite eğitimi alacak olmanızın en önemli avantajlarından biri, dünya genelinde tanınırlığı bulunan bir diplomaya sahip olacak olmanızdır. Bununla birlikte, eğitim süreniz boyunca ve mezun olduktan sonra ücretli çalışma hakkı tanınması, kariyerinize büyük ölçüde yön verecek bir tecrübe sağlayacaktır. Uluslararası alanda kazandığınız bu tecrübe, size Kandada dışında da birçok iş fırsatının kapılarını açacaktır.

Kanada’nın iki tane resmi dili vardır: İngilizce ve Fransızca. Birçok üniversitede her iki dilde de eğitim verilmektedir. Ülkenin birçok bölgesinde insanlar bu iki dili de akıcı olarak konuşabilmektedir. Bu durum üçüncü bir dil öğrenmek isteyenler için bulunmaz bir fırsattır.

Güçlü ekonomisi, sosyal devlet anlayışı, çok kültürlü yapısı, güçlü eğitim sistemi, gelişmiş iş alanları ile Kanada’da üniversite eğitimi alarak geleceğinize çok önemli bir yatırım yapabilirsiniz.

Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen şehirler arasındadır. Bu şehirlerin yanında Quebec eyaletinde Montreal ve diğer Quebec şehirleri özellikle Fransızca öğrenmek isteyenler için tercih edilebilir. Bunların dışında yine Ottawa, Calgary ve Halifax gibi şehirler tercih ederek düşük yaşam maliyeti ile yüksek kalitede üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Kanada’da üniversite okumak için Türkiye’de üniversite sınavına girmenize gerek yoktur.

Sadece aşağıdaki belgelerle üniversitelere başvuru yapabilirsiniz!

Yurtdışında üniversiteye başvuru için belgeler yalnızca şunlardır:

  • Pasaport
  • İngilizce sınav skoru (IELTS, TOEFL, PTE vb.)
  • Lise diploması
  • Transkript
  • 3 adet referans
  • Motivasyon mektubu

Kanada’da üniversite eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!