Kanada, hem anadili  İngilizce olan bir ülkede İngilizce öğrenmek isteyenlerin hem de uygun fiyata kaliteli üniversite eğitimi almak isteyenler için idealdir. Kanada, kaliteli eğitimi güvenli ve  temiz bir ülkede uygun fiyata sunar.

Kanadalılar için eğitim öncelikli bir konudur ve ülke çapında önem sırasında  ilk sıralarda yer alır. Kanada eğitime diğer g-8 ülkelerinden daha çok para harcar ve eğitimde Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD)’inin ilk üç ülkesi arasında yer alır. Herhangi bir Kanada üniversitesinden alınan diploma dünya çapında geçerlidir ve Kanada’daki dil okulları da dünyaca bilinen kaliteli eğitim veren okullardır. Kanada’da alınan eğitim kariyeriniz için oldukça iyi bir basamaktır.

 Yurtdışında  alınan İngilizce eğitimi oldukça maliyetli olabilmektedir ancak Kanada doları diğer döviz cinslerine nazaran daha düşük bir kura sahip olduğundan öğrenciler açısından avantajlıdır. Özellikle uzun süreli İngilizce dil eğitimi almak gibi bir niyetiniz varsa Kanada sizin için uygun bir seçenektir. Kanada’da eğitim için ortalama 7000 – 8000 CAD gerekirken geçim için de ortalama 8500-9000 CAD gibi bir miktar (toplamda 16000-17000 CAD) gerekir.

Kanada göçmenlerin ülkesidir ve bu çok kültürlülük  hayatın her alanına yayılmış olup ülkede de bunu teşvik eden politikalar  izlenir. Kanada’da dil eğitimi alırken aynı zamanda birçok dünya kültürünü ve mutfağını da tanıyabilirsiniz. Bu çok kültürlülük Kanadalılara büyük bir hoşgörü katmıştır. Din, dil ırk ayrımı yapılmaz. Yapanlar da Kanadalı insanlar ve devlet tarafından asla hoşgörülmez. Bu hoşgörü sayesinde kendinizi evinizde gibi hissedersiniz.

Son yıllarda Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası’nın yaptığı anket çalışmasında Kanada en yaşanılabilir ve okunulabilir yer olarak çıkmıştır.  Kanada bu yüksek notları özellikle eğitim sistemi, yüksek yaşam imkanları, düşük suç ve şiddet oranları sayesinde almaktadır.

Kanada şehirleri tiyatro, sanat galerisi, alışveriş merkezleri ve müzelerin yanında mükemmel spor eğlence tesisleri ve çok sayıda park, bahçe ve plaja sahiptir.

Kanada İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki dile sahip bir ülkedir. Fransızca konuşan Kanadalıların büyük çoğunluğu ülkenin doğusundaki Quebec eyaletinde yaşar. Kanada  İngilizce öğrenirken Fransızca altyapınızın da oluşması için mükemmel bir ortam sunar. Özellikle Vancouver, Toronto, Calgary ve Alberta bölgelerinde İngilizce konuşulur. Seçeceğiniz İngilizce dil okulunun bu bölgelerde olması size sosyal alanda pratik yapma imkanı sağlar. İngiltere, Amerika, İrlanda gibi ülkelerle karşılaştırıldığında Kanada’nın daha sade ve anlaşılır bir aksanı vardır.

Kanada düşük suç ve şiddet oranlarıyla oldukça güvenli bir ülkedir. Rahatlıkla Kanada’da dil okulu veya üniversite, sertifika, master gibi programlarla eğitim alabilir çocuğunuzu gönül rahatlığıyla bu harika ülkeye gönderebilirsiniz.

Kanada’ yüksek lisans ve doktora öğrencileri spesifik konularda çalıştıkları zaman burs bulma imkanına da sahip olabilirler.

Kanada’da İngilizce programları farklılık gösterebilir. Genellikle öğrenciler genel İngilizce kurslarına yönelirken iş İngilizcesi, akademik İngilizce ve  IELTS, TOEFL gibi sınav hazırlık programları bulunur. Kanada’da İngilizce dil okullarının yanı sıra lisans, yüksek lisans, sertifika programları gibi bir çok program seçeneği vardır. Yüksek lisans ve sertifika programlarında mezuniyet sonrası 1-2 yıl çalışma izni vermekte bu sayede öğrendiklerini pratiğe döküp uluslararası iş tecrübesi kazanabilirsiniz.