Kanada son zamanlarda dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler ve farklı ülkelerden eğitim almak isteyen öğrenciler için en çok tercih edilen ülkelerden biri haline geldi. Maliyet bakımından diğer ülkelere göre daha ekonomik olması, yaşanılabilir bir ülke olması, her bütçeye uygun ve her ihtiyaca göre eğitim verilen dil okullarına sahip olduğu için her geçen gün daha fazla popülarite kazanmaya başladı. Doğal güzellikler, suç oranlarının az olması ve yaşanabilirlik bakımından Amerika kıtasında yer almasına rağmen Amerika’dan çok daha kaliteli bir yapıya sahip olması her sene buraya gitme hayali kuranların sayısının artmasını etkiliyor. Öğrenciler açısından da birçok avantajı bir arada bulunduran ülke, dil okulları ile yabancı dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin beklentilerinden çok daha fazlasını sağlamaktadır. Devlet denetimi altında olan Kanada dil okulları sıcakkanlı insanları ve yaşam koşullarının ekonomik olması ile birleştiğinde ise öğrenciler açısından vazgeçilmez tercihler arasına girmeyi başarıyor. Büyümeyi ve gelişmeyi çok uluslu kültürlere borçlu olan Kanada, bu özelliğini kullanarak uluslararası öğrencilere farklı bir avantaj sunuyor. Örneğin buraya gelen bir öğrenci, sadece eğitim almakla kalmıyor aynı zamanda yurtdışı deneyiminde farklı kültürlere sahip insanlarla kaynaşma imkanına da sahip olabiliyorlar bu da ilerleyen dönemlerde başta iş hayatları olmak üzere her alanda daha ön görülü davranmalarını etkiliyor.

Kanada neden tercih edilmelidir?

Yaşam kalitesi ve suç oranının az olması gibi önemli nedenler başta olmak üzere her insana hitap eden bir yönünün olması Kanada’yı cazip kılan nedenlerin başında gelmektedir. Bununla birlikte eğitim yasalarının her anlamda öğrencilere yönelik avantajlar sunması da ayrıca değerlendirilmesi gereken bir yönüdür. Kanada’da eğitim alan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır ancak buna karşın co-op programlar bünyesinde öğrencilerin çalışma fırsatı doğmaktadır. Eğitim sürecinin uzun olması durumunda öğrencilerin çalışma izni alabilmeleri, ekonomik anlamda bütçelerini desteklemeleri için son derece etkili bir yöntemdir. Tabi ki çalışma sadece ekonomik anlamda güçlü olmalarını etkilemiyor aynı zamanda iş hayatına atılırken değişik kültürde insanlarla çalışmış bir kişi olmanın avantajı ile daha esnek çalışma şartlarına sahip olabiliyorlar. Kanada dil okulları kaliteli eğitimleri ile dünyanın dört bir yanında adını duyurmuş bir ülkedir. Her sene Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından binlerce öğrencinin İngilizce öğrenmesine zemin hazırlanan ülke, hem bu yönü hem de yukarıda saydığımız özellikleri sayesinde her sene daha fazla tercih edilen ülkeler sıralamasında zirveye tırmanmaya devam ediyor. Akademik İngilizce, genel İngilizce, mesleki İngilizce, iş İngilizcesi gibi farklı eğitim programlarına ev sahipliği yapan dil okulları bu özellikleri sayesinde her seviyeden dil öğrenmek isteyen öğrencilere kapılarını aralamış oluyor.

Hangi şehri tercih etmeli?

Eğitim alınırken kalınan şehir çok önemlidir. Merkezi ve gelişmiş bir kentte okul okumak başta masrafları daha aza indirme avantajı olmak üzere birçok anlamda kazançlı çıkmayı sağlamaktadır. Kanada’da en çok dil okulları Toronto ve Vancover kentlerinde yer alır. Bu iki kent, daha fazla gelime yaşadığı ve öğrenciler için daha ideal seçeneklere sahip olduğu için buraya gelen öğrenciler de daha fazla buraları tercih etmektedir. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak, kayıt aşamasında yapılması gerekenler hakkında bilgi edinmek için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.