Kanada-Devlet-Lise

Dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olan Kanada’da İlköğretim ve Lise eğitimi başarıya odaklanmış, geniş eğitim yelpazesi ve sosyal olanaklarıyla öğrencilere mükemmel bir deneyim sunar.

Kanada’da yakın çevredeki okulların oluşturduğu Okul Bölgeleri vardır, her bölgesinde seçebileceğiniz köklü ve kaliteli okullar mevcuttur. Toronto gibi büyük okul bölgeleri 550 okulu kapsarken, Kootenay Lake Bölgesinde 16 okul bulunmaktadır ve uluslararası öğrenciler için ayrılmış kontenjanlar bölge büyüklüklerine göre farklılık gösterir.

Kanada Devlet Liseleri Kayıt Koşulları

Kanada devlet liselerine kayıt koşulları genel olarak eğitim bakanlığı tarafından belirlenir ve Kanada’da lise bitiren öğrenciler Kanada kolej ve üniversitelerine giriş noktasında önemli bir avantaj elde ederler.  Devlet liseleri karma eğitim sunar. Eğitim sistemi laiktir.

Okullardaki müfredatın yanı sıra seçmeli programlar, özel programlar(Güzel sanatlar, Fransızca, Spor vs.), gezi aktiviteleri öğrencilerin tercihlerine göre belirlenir. Genel olarak okulların sömestr başlangıçları Eylül ve Şubat aylarındadır.

Kanada devlet liselerinin ücretleri eyaletten eyalete farklılık göstermekle birlikte yıllık eğitim+konaklama 20- 30.000CAD civarındadır. Eyaletler arasında eğitim ve konaklama dahil en fazla 5-10000 CAD fark oluşabilir.

Kanada devlet liselerinde yabancı öğrenciler  genellikle aile yanında kalırlar. Kanadalı aileler uluslararası öğrencilere hem çevreye alışmalarında hem de İngilizcelerini geliştirmelerinde yardımcı olurlar. Aileler okulların yıllardır çalıştığı güvenilir ve önceki öğrencilerden referansları olan ailelerdir.

Kanada Devlet Liseleri Fiyat Listesi

Kanada dil okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.