İngiltere’de Üniversite Okumanın 9 Avantajı

  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma şansını yakalarsınız. İngiltere’de eğitim alacağınız ortalama bir üniversite bile dünya sıralamalarında yukarılarda yer alır. Dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesinin 10 unu İngiliz üniversiteleri oluşturur.
  • Bilimsel eğitim alırsınız. Bilimsellikten uzak, kısır siyasi çekişmelerin hakim olduğu bir üniversitede eğitim almak yerine gerçek bilimin ve özgür düşüncenin olduğu bir ortamda eğitim alırsınız. Bu da daha verimli ve kaliteli bir eğitim almanızı sağlar.
  • Kozmopolit bir ortamda eğitim alırsınız. İngiltere’deki üniversitelerin birçoğunda en az %10 yabancı öğrenci vardır. Böylece dünyanın birçok yerinden arkadaş edinebilir ve kültürel paylaşım yapabilirsiniz. Sınırlarınızı aşarak ‘dünya insanı’ olabilirsiniz. Tabi bunu yaparken köklerinizi ve kendi milli benliğinizi unutmaya gerek yok.
  • Daha kısa sürede iş hayatına atılabilirsiniz. İngiltere’de üniversite eğitimleri 3 yıl, yüksek lisans eğitimleri de 1 yıl sürer. Türkiye’de 6 yılda bitirebileceğiniz lisans + yüksek lisans eğitimini İngiltere’de 4 yılda bitirebilirsiniz. Böylece Türkiye’de eğitim alan rakiplerinizden 2 yıl önce iş hayatına dahil olabilirsiniz ki bu çok önemli bir süredir.
  • Yurtdışında eğitim alma olanakları. İngiltere üniversitelerinin tamamının dünyanın farklı yerlerindeki üniversitelerle ‘öğrenci değişim programı’ anlaşmaları vardır. Londra’da ‘ekonomi’ okurken değişim programıyla bir döneminizi Hong Kong yada Paris’te geçirebilirsiniz.
  • İngiltere üniversitelerinin kabul koşulları çok zor değildir. Amerika’da olduğu gibi SAT yada GRE-GMAT sınavlarına girmenize gerek yoktur. En önemli kriter lise/üniversite not ortalamanızdır. Ne kadar iyi bir ortalamanız varsa o kadar o kadar iyi bir üniversitede lisans veya yüksek lisans eğitimine kabul edilirsiniz.
  • Eğitiminiz sonrasında daha kolay bir şekilde iş bulabilirsiniz. İngiltere’de üniversite eğitimi almayı tamamen kendinize yaptığınız bir yatırım olarak görebilirsiniz. Prestijli bir üniversiteden aldığınız diplomayla daha kolay bir şekilde iş bulabildiğiniz gibi Türkiye’deki rakiplerinizde de çok daha fazla para kazabilirsiniz.
  • Vizyonunuzu geliştirirsiniz. İngiltere’de üniversite eğitimi tek başına ‘eğitim’ değildir. Bu eğitimin kişisel gelişiminize ve vizyonunuza da büyük bir katkısı vardır. Global iş dünyasının rekabetçi şartlarına çok daha uyumlu bir birey olursunuz.
  • Sosyal statünüz değişir. İngiltere’de eğitim size tek başına meslek, iyi bir iş ve para kazandırmaz. Aynı zamanda sosyal statünüzü de değiştirir. İngiltere’de üniversite eğitimi almış, dil bilen, global bakış açısına sahip ve iyi bir kariyere sahip birisi olarak toplum içindeki yeriniz de farklı olacaktır.

İngiltere’ de Üniversite Deneyimi

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0216 348 48 38  Mail :info@realegitim.com

Tüm dil okullarının fiyat listelerini görmek için tıklayın.