1. İngiltere’de alacağınız bir sertifika veya diploma tüm dünyada tanınır ve kabul görür.
 2. İngiltere sertifika programları özellikle iş İngilizceniz olmak üzere İngilizce yetkinliğinizi artıracak programlardır.
 3. İngiltere’deki sertifika ve diploma programları sayesinde İngilizceyi iş hayatında nasıl kullanacağınızı daha iyi görmüş olursunuz.
 4. Yurtdışı sertifika ve diploma programları mesleki pratiğe ve bilgilere dayandığı için kendinizi işinizde daha özgüvenli ve yetkin hissedersiniz.
 5. Yurtdışı sertifika ve diploma programları sayesinde rakiplerinizden hem mesleki bilgi açısından hem de iş İngilizcesi bakımından daha iyi konumda olursunuz.
 6. İngiltere sertifika programlarında farklı ülkelerden gelen diğer katılımcılarla beraber olacağınız için uzmanlaşmak istediğiniz alanın pek çok farklı kültürde nasıl algılandığını, farklı ülkelerde nasıl işlediğini görme imkânınız olur.
 7. Sertifika programları yurtdışı master programlarına göre daha kısa süreli, daha iş odaklı ve daha uygun fiyatlıdır.
 8. İngiltere’de alacağınız bir diploma veya sertifika eğitimi yıllarca okullarda alınan teorik bilgileri pratikte görerek daha iyi anlamanızı sağlar.
 9. İngiltere sertifika programlarında iş hayatında yöneticilik yapmış alanında uzman kişiler tarafından eğitim verilir.
 10. İngiltere’de sertifika eğitimi programlarına 2 haftadan 50 haftaya kadar istediğiniz süre kadar katılabilirsiniz.
 11. İngiltere’de lisansaltı yada lisansüstü sertifika programları mevcuttur. Lisansüstü sertifika programları genellikle üniversiteler ve yüksek eğitim veren kolejler bünyesinde sunulur.
 12. İngiltere sertifika programları tezsiz programlardır, alana göre proje hazırlamak gerekebilir.
 13. Sertifika programlarının kabul koşulları master programlarından daha esnektir.
 14. Sertifika programlarına katılmak için IELTS 5-5.5 yada TOEFL65-70 puanları almanız gerekir. Eğer yeterli İngilizceniz yoksa daha öncesinde İngiltere dil okullarına başvurarak İngilizce eğitimi de alabilirsiniz.
 15. İngiltere sertifika programlarının yıl içinde 4 başlangıcı olup, mastera göre daha esnek başlama tarihlerine sahiptir.

ingiltere dil okulları sayfamızdan dil okulları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.