ingilterede-yaz -okullari

Yurtdışı eğitim denince ilk akla gelen ülke olan İngiltere yaz okullarında da birçok öğrenci, öğretmen ve velinin de tercihidir.

8-17 yaş öğrenciler için haftada 15 saatlik İngilizce eğitiminin yanında çeşitli kültürel ve sportif aktivitelerin, çevre gezilerinin ve eğlenceli partilerin düzenlendiği geniş kapsamlı programlardır.

Öğrenciler isterlerse genel programa ek olarak yapmaktan hoşlandıkları veya denemek istedikleri çeşitli spor dallarında daha yoğun zaman geçirebilirler. Su sporları, binicilik, sörf, basketbol, futbol, dans ve sanat gibi daha birçok alanda uzman eğitmenlerin düzenlediği kurslara katılabilirler.

İngiltere’de genellikle yaz okulları yatılı okul veya üniversite kampüslerinde yer alır. Böylece öğrenciler İngilizce dersleri aldıkları kampüsün tüm olanaklarından yararlanabilir ve üniversite öğrencilerinin normal dönemde kaldıkları yurtlarda konaklayabilirler.

İngiliz aile yapısını ve kültürünü görmek isteyen öğrenciler dilerlerse kampüste İngilizce derslerini alıp etkinliklere katıldıktan sonra özenle seçilmiş ailelerin yanında konaklayabilirler.

2014 yazı için hazırladığımız aşağıdaki İngiltere yaz okulları programlarından birini seçebilirsiniz.

Neden İngiltere’de yaz okulu

 • Mükemmel ortamlar: İngiltere’nin her biri İngiliz hayat ve kültürünü en iyi şekilde yansıtan şehirlerinde bulunmaları.
 • Erken dil eğitimi : 8 yaşından itibaren erken dil eğitimleri
 • Çocuğunuz için en uygun kurs : Öğrenciler, İngilizce seviyesine göre eğitim alabilir.
 • Dinamik, interaktif, eğlenceli sınıflarda eğitim.
 • Kalifiye ve deneyimli profesyonel öğretmenler.
 • İlgili yönetim ve profesyonel personel.
 • Rahat konaklama : Aile yanı veya rezidans konaklama.  Sıcak bir karşılama, rahat konaklama ve mükemmel yiyecekler öğrencileri bekliyor olacak.
 • Eğlence ve arkadaşlar : Derslerden sonra bir dizi aktiviteler ve geziler düzenlenir. Öğrenciler eğlenceli vakit geçirirken dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle İngilizce pratiği yapmaya devam ederler.
 • Uluslar arası arkadaşlıklar : Dünya çapında 80’den fazla ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu muhteşem bir uluslar arası atmosfer.
 • Mükemmel değer: İngiltere’de İngilizce eğitimi almak İngilizce öğrenmenin ve geliştirmenin en iyi yoludur. İngiltere’de İngilizce eğitimi paranızın değerini en iyi şekilde karışılar ve çocuğunuzun geleceğine iyi bir yatırımdır.
 • Başarının kanıtı: Eğitimin sonunda başarı sertifikası düzenlenir.

  İngiltere’deki yaz okulları öğrencilere neler kazandırır?

Öğrenciler İngiltere’deki yaz okullarında uluslar arası öğrencilerle ve profesyonel öğretmenlerle  pratik yapma şansına sahip olurlar. Farklı kültürleri tanıyarak özgüven kazanabilirler. İngiliz kültürü ve günlük hayatını yakından görebilirler. Erken yaşlarda anadili İngilizce olan ortamda eğitim alarak konuşma, anlama ve iletişim yeteneklerini geliştirirler. Erken yaşlarda öğrenilen bilgiler kalıcıdır.

2019 İngiltere Yaz Okulu fiyatları ve program detayları için bize ulaşın.

İngiltere dil okulları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.