Heriot-Watt Üniversitesi (Heriot-Watt University) İskoçya’nın Edinburgh şehrinde yerel bir üniversite olarak kurulmuştur.

Heriot-Watt Üniversitesi, akademik hayatına ilk olarak 1821 yılında Edinburgh Sanat Okulu (School of Arts of Edinburgh) olarak başlamıştır. Üniversite, 1966 yılında Kraliyet Tüzüğüyle birlikte üniversite ünvanına erişmiş ve günümüzdeki adını almıştır.

Heriot-Watt Üniversitesi, Birleşik Krallık’ta kurulan en eski 8.yüksek öğretim kurumu konumundadır.

Heriot-Watt Üniversitesi, akademik eğitim programlarının yanı sıra araştırma programlarıyla da RAE tarafından üst düzey derecelendirme almıştır. Üniversite, İngiltere’nin araştırma programlarında en önde gelen eğitim kurumlarından birisi olarak değerlendirilmektedir.

Heriot-Watt Üniversitesi, The Times Good University Guide’ın üniversiteler arası yaptığı sıralamada 47.sırada yer almıştır.

Heriot-Watt Üniversitesi, tüm kampüsleriyle birlikte 20.000’i aşkın öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversite, dünyanın dört bir yanından gelen uluslar arası öğrencilere de sahiptir.

Heriot-Watt Üniversitesi Kampüsleri

Edinburgh Kampüsü

Dubai Kampüsü

Malezya Kampüsü

Orkney Kampüsü

Londra Kampüsü

Heriot-Watt Üniversitesi Eğitim Programları

Energy, Geoscience, Infrastructure & Society

Engineering and Physical Sciences

Life Sciences

Management and Languages

Mathematical and Computer Sciences

Textiles and Design

Combined Studies

Şehirde Hayat

Şehir, İskoçya’nın başkenti olmakla birlikte her açıdan son derece gelişmiştir. Edinburgh; kültür, iş, turizm ve finans merkezi olarak bilinmektedir.
Edinburg-Londra arası 1 saattir.

Şehrin gelişmiş ulaşım imkânları öğrencilere avantaj sağlamaktadır.

Heriot-Watt Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Uluslararası öğrenciler için destek ve rehberlik hizmeti bulunmaktadır. Öğrenciler, bu hizmetle birlikte ülke için gereken izinlerin tamamını tahsil ederek kayıt aşamasını kolayca tamamlarlar.

Heriot-Watt Üniversitesi kampüslerinde, öğrenciler için konaklama alanları da mevcuttur. Özellikle uluslar arası öğrencilerin konaklama ihtiyacını uygun fiyatlarla giderebilmesi için yapılan yurtlar, yaklaşık 4000 öğrenci kapasitesindedir.

Heriot-Watt Üniversitesi öğrencileri için, ücretsiz sağlık merkezi bulunmaktadır.

Heriot-Watt Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, £11,810 ve 15.795 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Robert Buchan, Kinross Gold’un kurucusu

Adam Crozier, Chief Executive of ITV

Tammy Kane, Christopher Kane’ın kurucularından

Irvine Welsh

Graham Watson MEP, Avrupa Liberal Demokrat ve Reform Partisi kurucusu