Avustralya’nın kültür başkenti olan Sydney, göz alıcı limanları ve dünyaca ünlü plajlarıyla gezip görülecek her yere yürüme mesafesindedir. Avustralya’nın en kalabalık şehri olması dolayısıyla diğer şehirlere göre iş imkanlarının daha fazladır ve Türk öğrencilerin de en çok tercih ettiği şehirlerin başında gelir. Embassy English, Sydney’in kalbinde bulunan modern bir okuldur ve müzeler, parklar, mağazalar, gece kulüpleri ile çevrili Darlinghurst’dadır. İklimi oldukça sıcak olan Sydney’in gece hayatı da oldukça hareketlidir .Kampus,Martin College ve Charles Sturt Universitesi ile paylaşılmaktadır. Bu nedenle dünyanın birçok yerinden gelen öğrenciler kampüste bir araya  gelmektedirler.  Avustralya’nın en göze hitap eden yerlerinden biri olan Sydney’in misafirperverliği ve hayat dolu olmasının dışında İngilizce eğitiminiz sırasında gezip görebileceğiniz Harbor Bridge ve Opera House, Avustralya Müzesi, Blue Dağları Jenolan Mağaraları, Sydney Akvaryumu, Sydney Çağdaş Sanat Müzesi ve Taronga Parkı gibi şehrin kültürünü yansıtan birbirinden güzel yapıları da görmek mümkün.  Ayrıca Embassy’de eğitim aldığınız süre boyunca okulun hazırladığı gezi ve sosyal etkinliklerle Sydney’i daha kolay keşfedebileceksiniz. Eğer siz de Avustralya’daki dil eğitiminizi gezi tadında geçirmek istiyorsanız Embassy English Sydney size inanılmaz fırsatlar sunuyor!

Okul İmkanları 

-Wi-Fi erişimi

-Bilgisayar Odaları

-İneraktif  Yazı Tahtaları

-Öğrenci  Salonu

-Kütüphane

-Üniversite Başvuru Danışmanlığı

-İşe Yerleştirme Yardım Seminerleri

-Sosyal Etkinlikler

Embassy English Sydney İngilizce Kurs Programları

-Genel İnglizce Kursu

-İş İngilizcesi Kursu

-İletişim Becerileri Kursu

-Üniversite eğitimi ve Akademik Amaçlı İngilizce Kursu

-Sömestr Dönemi Dil Kursları

-Cambridge Hazırlık Kursları

-IELTS Hazırlık Kursları

-Birebir İngilizce Kursu

Konaklama İmkanları

Öğrenci Evleri (18 yaş ve üstü öğrenciler için)

Okula yürüyerek 25-30 dakika,toplu taşımayla ise 20 dakikalık mesafede bulunan Embassy English Sydney’in Öğrenci Evi Konaklamaları,size uluslararası öğrencilerle odanızı paylaşıp farklı kültürler görme imkanı sunuyor !

Bir ve ya iki kişilik, yemeğinizi kendiniz yapabileceğiniz bu öğrenci evlerinde konaklama yaşayabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Embassy English’in sizin için seçtiği ailenin yanında kalarak Avustralya’daki dil eğitiminiz süresince hem İngilizcenizi geliştirip hem de şehrin kültürünü daha hızlı öğrenebilirsiniz. Okula yalnızca 45 dakikalık otobüs yolculuğu mesafesindeki bu  ailelerin yanında, sabah kahvaltısı, aksam yemeği ve hafta sonları öğle yemeği olmak üzere haftada 16  öğün yemek ve tek kişilik odalarda konaklama sizin için ideal.