Queensland Eyaleti’nin başkenti olan Brisbane, Avustralya’nın üçüncü en büyük şehridir. Pasifik okyanusunun kıyısında bulunan şehir 15 km kıyı uzunluğuna sahiptir. Yaşam maliyetlerinin düşüklüğü ve yaşam kalitesinin yüksekliği nedeniyle çokça tercih edilen Brisbane, tatil tadında bir Avustralya’da dil eğitimi fırsatı sunuyor.

Yapılacak ve Görülecekler

Ülkenin en güneşli zamanları olan Ocak, Şubat ve Mart ayları keyifli aktivitelerin, festivallerin ve sosyal yaşamın en hareketli olduğu aylardır. Brisbane’in merkezi konumunda bulunan oldukça hareketli bir semt olan South Bank’in içerisinde yer alan Parklands’te ; Avustralya’da bulunan tek insan yapımı kumsal ve lagün olan South Bank Şehir Plajı bulunmaktadır. Piknik alanları, Queensland Müzesi, Queensland Sanat Galerisi ve Queensland Devlet Kütüphanesi’ni içerisinde barındıran dev kültür kompleksi Queensland Kültür Merkezi bu turistik alan içerisinde bulunmaktadır. Şehirde görülmesi gereken en önemli eğlence yeri olan Brisbane Çarkı dev dönme dolap şehirde oldukça popülerdir. Dünyaca ünlü bu dönme dolaba binerek şehri 360 derecelik bir açıdan seyredebilirsiniz!

 Okul İmkanları

-Wi-Fi erişimi

-Bilgisayar odaları

-İnteraktif  yazı tahtaları

-Öğrenci  salonu

-Kütüphane

-Üniversite başvuru danışmanlığı

-İşe yerleştirme yardım seminerleri

-Sosyal etkinlikler

Embassy English Brisbane İngilizce Kurs Programları

-Genel İngilizce kursu

-İş İngilizcesi kursu

-İletişim becerileri kursu

-Üniversite eğitimi ve akademik amaçlı İngilizce kursu

-Sömestr dönemi dil kursları

-Cambridge hazırlık kursları

-IELTS hazırlık kursları

-Birebir İngilizce kursu

Konaklama İmkanları

Öğrenci Evleri (18 yaş ve üstü )

Haftada 14 öğün yemek ya da kendi yemeğinizi kendiniz pişirme imkanıyla birlikte okula yaklaşık 20 dakikalık otobüs veya 30 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan öğrenci yurtlarında, tek ya da 2 kişi paylaşımlı odalarla siz de odanızı uluslararası öğrencilerle paylaşarak birbirinden farklı kültürlerle iç içe olabilirsiniz !

Aile Yanı Konaklama ;

Haftalık 16 öğün (sabah ve akşam yemeği) yemek ve hafta sonları öğle yemeği hizmetiyle, okula otobüsle 45 dakika mesafedeki ailelerde tek kişilik odalarda  konaklama imkanı sunulan aile yanı konaklama, hem İngilizce pratiği yapmak hem de bulunduğunuz şehrin kültürünü daha hızlı ve ilk elden öğrenme fırsatı sunduğu için Avustralya’da eğitiminizi en verimli değerlendireceğiniz konaklama şekli !