ELC – The English Language Centre Bristol İngilizce dil eğitimi veren bu okul Bristol şehrinde 1969 yılında kurulmuştur. Şehir tiyatro ve ev sanat mekânları yönünden ünlü olduğu bilinmektedir. Bir aile tarafından işletmesi sürdürülen yurt dışı dil okulu ortalama 15 yıllık bir deneyime sahiptir. Bu süre zarfında kendisini İngilizce dil eğitimi alanında uzmanlaşmış ve ispatlamıştır. Sınavlara hazırlık ve Genel İngilizce kursları ile öğrencilerine zengin bir hizmet verilmektedir.185 kişilik katılımı ile yaklaşık 56 farklı milletten öğrenciyi kendi bünyesinde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Bu kurumun verdiği eğitimin zengin olmasında ki en büyük etken bulunduğu losyonla ilişiktir. Bulunduğu şehir Bristol Londra’ya 100 mil uzaklıkta ve iyi ve deneyimli bir kadrosuna sahiptir. Bristol aynı zamanda İngiltere’nin batısı olarak bilenen bir kültür başkentidir. Kentin en iyi bilinen bölgesinde bulunması bir ayrıcalıktır.500 bin nüfusu bulunan şehrin %10 nu neredeyse İngilizce dil eğitimi almaya gelen öğrenciler oluşturmaktadır. Şehirde çok fazla turist bulunmadığından öğrencilerin İngilizlerle karşılaşması ve kaynaşması daha yüksektir. Bristol şehri iş olanaklarıyla da ünlüdür, öğrenciler iş imkânları sunulmakla beraber İngilizcelerinizde geliştirmektedirler.

ELC Bristol İngilizce dil eğitimi almaya gelen öğrencilere sunulan imkânlar zengin ve ihtiyaçları doğrultusundadır. Kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarı ve bunun gibi çeşitli konforu yüksek bir ortamda eğitim sunulmaktadır. Zengin öğretim kadrosuyla öğrencilerle yakından ilgilenen görevliler birebir ilgilenip yapılan mülakatlarla öğrencilerin İngilizce dil öğrenimlerini gözlemlemektedirler. Okulda öğrencilerin keyifli vakit geçirmeleri ve İngilizcelerini pekiştirmek amacıyla gerçekleştirilen birçok sosyal aktivite ve program mevcuttur. Bunun beraberinde gezilerde düzenlenmektedir. Öğrencilerin talepleri doğrultusunda ELC Bristol yurt dışı dil okulunun yanında ki üniversite çatısı altında imkânları sunulan spor ve sosyal kulüplerine katılabilmektedirler.

İngilizce dil eğitimi almaya gelen öğrencilerin konaklama süreçleri ailelerin yanında gerçekleşmektedir, dileyen öğrenciler yurt, öğrenci evleri ve otellerde kalabilmeleri için imkân ve olanak tanınmaktadır ve bununla beraber tüm konaklama yerleri okula yakın mesafede olduğu için yürüyerek varmaları mümkündür, bu sayede ulaşım aracı kullanılmamaktadır. ELC Bristol un British Council tarafından onaylı ve IALC, English UK üyesi olup Akredite Edilmiş Kalite Garantisi mevcuttur. Farklı kurs seçenekleri öğrenciler için mevcuttur. ELC Bristol Genel İngilizce programları Sınav Hazırlık Kurslarına ve Kombinasyon Kurslarına kadar farklı öğrencilere yönelik farklı alternatifler bulunmaktadır.

ELC Bristol İngiltere Dil Okulu İngilizce Kurs Programları

 • Genel İngilizce  Programı
 • IELTS Hazırlık Programı
 • Kombinasyon Kursları

ELC Bristol İngiltere Dil Okulunun Olanakları

 • Bilardo masaları,
 • İçecek makineleri,
 • Ücretsiz internet erişimine sahip multimedya merkezleri,
 • Ücretsiz wi-fi erişimi,
 • Kafe ve mağazalar okula sadece birkaç dakika uzaklıktadır.
 • Konuşma kulübü (Haftada 2 saat)
 • Film club – her Cuma öğleden sonra.
 • Ortalama sınıf mevcudu 10

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0212 236 57 93 Mail :info@realegitim.com

Tüm dil okulu fiyatlarının listesini görmek için tıklayın.