Edith Cowan University (ECU) ılıman iklime sahip güvenli, samimi ve kozmopolit bir şehir olarak bilinen, Batı Avustralya’nın güzel kenti  Perth’te yer alır. Modern tesisler ve yüksek kaliteli öğretime sahip ECU, yenilikçilik ve mükemmellik odaklı modern bir kurumdur.

Yaklaşık % 20’sinin dünyan çapında 90 ülkeden gelen uluslar arası öğrencilerden oluşam 25.000’den fazla öğrenci ECU’nun kültürel açıdan zengin öğrenci yapısını oluşturur.

ECU’nun üç kampusu bulunur – Joondalup Kampus Üniversite merkezinin bulunduğu yerdir. Tesislerinde yenilikçi sağlık binası, tam donanımlı bir spor ve fitness merkezi, kütüphane, yaz aylarında açık hava sineması ve kampus içi konaklama bulunmaktadır.

Mount Lawley Kampusu  Perth merkezine toplu taşıma ile sadece birkaç dakika uzaklıktadır.  Kapsamlı eğitim kaynakları, IT ve sahne sanatları tesisleri, spor ve fitness merkezi ve kampus içi konaklama sağlar.

ECU Güney Batı Kampusu (Bunbury) Batı Avustralya’da şehir dışında bulunan en büyük üniversite kampusudur.

Uluslararası öğrencilerin birçoğu kendi ülkelerinde aldıkları eğitimi tamamlamak, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak için ECU’ya gelir. Dil seviyleri yeterli olmayan öğrenciler eğitimlerini dil + lisans veya dil + yüksek lisans olarak paket halinde alabilirler.

Yenilikçi ders tasarımıyla Avustralya’da  bir lider olan  ECU pratik ve genellikle Batı Avustralya’da türünün tek örneği programlar sunmaktadır. Bu tür programlar arasında ünlü Batı Avustralya Akademisi (WAAPA) aracılığıyla sahne sanatları, havacılık, motor sporları, oyun tasarımı, photomedia ve mekatronik vardır. Lisans, Yüksek lisans ve Doktora  programları için 400’den fazla bölüm sayesinde, herkes için sonsuz olanaklar sağlar.

ECU Bölümleri :

* Biyoloji, kimya ve çevre bilimi

* İşletme

* İletişim ve sanat

* Mühendislik ve teknoloji

* Egzersiz, biyomedikal ve sağlık bilimleri

* Hukuk ve adalet

* Hemşirelik

* Psikoloji ve sosyal bilimler

* Güvenlik ve bilgi işlem

* Spor, turizm ve otelcilik yönetimi

* Öğretmenlik eğitimi

* Kentsel ve bölgesel planlama

* Batı Avustralya Akademisi ‘nde Sahne Sanatları.