Cumbria Üniversitesi (Cumbria University) İngiltere’nin Carlisle bölgesinde 2007 yılında devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur.

Cumbria Üniversitesi, yeni bir üniversite olmasıyla birlikte hızlı gelişim gösteren üniversiteler arasında yer almaktadır.

Cumbria Üniversitesi’nin felsefesi, öğrencilerin akademik gelişimlerini sağlarken aynı zamanda kişisel gelişimlerini de sağlayarak, öğrencilerin iyi bir kariyere sahip olmalarıdır. Üniversitenin her kampüsünde öğretim görevlileri ve öğrenciler arasında iletişim ve sıcak bir kampüs ortamı bulunmaktadır.

Cumbria Üniversitesi başlıca; sanat, tasarım ve medya bölümleriyle ünlüdür. Cumbria’nın yetiştirdiği başarılı sanatçı, tasarımcı ve medyacılar bu alanda üniversitenin gelişmişlik durumunun kanıtı niteliğindedir.

Üniversitenin başarılı eğitim görevli kadrosu sadece belli başlı eğitim programlarında değil, her eğitim programında üst düzey eğitim imkânı sağlama amacıyla hareket etmektedir.

Cumbria Üniversitesi, 12.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Lisans öğrencileri yaklaşık 9.600, yüksek lisans öğrencileri ise yaklaşık 2.600 kişilik bir dağılım göstermektedir. Üniversite, farklı ülkelerden uluslar arası öğrencilere de ev sahipliği yapmaktadır. Cumbria, sosyal açıdan gelişmiş ve renkli bir atmosfere sahip bir üniversitedir.

Cumbria Üniversitesi Kampüsleri

Carlisle kampüsü, Fusehill Sokağı

Brampton Road kampüsü

Lancaster kampüsü, Bowerham Road

Ambleside kampüsü

Penrith kampüsü

Workington kampüsü

Cumbria Üniversitesi Eğitim Programları

Business and Computing

Creative Arts

Education

Forestry and Outdoors

Health and Social Care

Humanities

Law and Social Science

Performance

Policing

Science and Engineering

Sport

Cumbria Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Sosyal ve Akademik Destek

Cumbria, profesyonel danışmanlarıyla öğrencilerin her ihtiyacına veya sorununa cevap üretmeyi amaç edinmiştir. Danışmanlar, öğrencilerin bireysel anlamda tam donanımlı olmasını hedefleyerek, kariyer planlaması da yapmaktadır.

Cumbria Üniversitesi Sportif Faaliyetleri

Cumbria Üniversitesi, öğrencileri sportif faaliyetlerde aktif olarak yer alması için öğrencileri teşvik eder.

Üniversitede bulunan; Kriket, Futbol, Hokey, Rugby, Rugby, Badminton ve yüzme sporlarına öğrenciler aktif olarak katılabilmektedir.

Cumbria Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £ 10.500 ve 11.870 £ arasındadır.

Cumbria Üniversitesi Önemli Mezunlar

Helen Skelton, sunucu

Keith Tyson, Turner ödülü sahibi sanatçı

Sheila Fell, sanatçı

Margaret Harrison, sanatçı