Columbia College – Vancouver 

Vancouver; yemyeşil ormanların ve büyük okyanusun çevrelediği capcanlı, modern bir yaşama sahiptir. Kanada’da şehir hayatını doğal hayatla iç içe yaşayarak kolej eğitimi almak isteyen öğrenciler Columbia College’ı tercih edebilirler. Vancouver’da yaşarken UBC Antropoloji Müzesi ve Vancouver Sanat Galerisini gezebilir; NHL Canucks veya CFL Lions’un spor karşılaşmalarına gidebilirsiniz.

1936’da kurulan Columbia College, Kanada’nın en köklü uluslararası kolejlerinden biridir. Her yıl hem Kanada’dan hem de dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim verir. Columbia College, destekleyici eğitim politikası ile akademik programlar sunarak öğrencilerini üniversiteler için hazırlamaktadır.  Columbia College yıllar boyunca, British Columbia Üniversitesine en çok öğrenci yetiştiren ilk üç okul arasında olmuştur.

Bu okulun amacı; iletişim kurabilen, eleştirel düşünebilen ve dünyanın dört bir yanındaki topluluklarda olumlu etkiler yaratabilen dünya vatandaşı öğrenciler yetiştirmektir. Farklı görüşlerin ifade edilmesine değer verir ve öğrencilerin kendilerini güvende hissettikleri bir ortam oluşturur. Herkesi olduğu gibi kabul eder ve öğrencilere bu şekilde özgüven aşılar.

Bu kolej, daima güncel gelişmeleri takip edip kendini yenileyen bir eğitim sistemine sahiptir. Okul, aldığı başarılarla yetinmeyip her yıl bir önceki yıldan daha başarılı olmak için gereken tüm adımları atar.

Vancouver’da Columbia College’da alacağınız 2 yıllık eğitimden sonra üniversitelerden iki yıl daha eğitim alarak lisans diplomasına sahip olabilirsiniz. Yani alacağınız 2 yıllık college eğitimi, lisans eğitiminin ilk 2 yılına eş değerdir.

Columbia College Vancouver Dil Eğitimi

Columbia College’da associate degree programlarına başlamak için yeterli İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler de düşünülmüştür. Öğrenciler burada akademik İngilizce eğitimi alarak başlayacakları programa hazırlık yapma şansı elde edebilirler. İngilizce programları ana dili İngilizce olan ve dünyanın her yerinde öğretmenlik yapmak için geçerli sertifikaya sahip eğitmenler tarafından verilmektedir. Burada İngilizce eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler seçtikleri programda eğitim almaya başlayabilirler.

Columbia College Associate Degree Programları

  • İşletme
  • İletişim
  • Ekonomi
  • Çevre Çalışmaları
  • Siyaset Bilimi
  • Uluslararası Çalışmalar
  • Psikoloji
  • Bilgisayar Bilimleri
  • Matematik

Tanıtım Videosu:

Columbia College Adres:

Kanada’da eğitim ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz.