Capital School of English Bournemouth Dil Okulu

British Council tarafından onaylı ve English UK üyesi olan Capital School of English öğrencilerin ekonomik bütçe seviyesine uygun ve özellikle uzun süreli eğitim alacak türden tasarlanmıştır. Okul, İngiltere’nin güney kıyısında, Bournemouth şehrinde yer almaktadır. Öğrenciler 2003’ten beri Capital School of English’te ve ayrıca 2013’ten beri canlı çevrimiçi kurslar aracılığıyla İngilizce öğrenmekteler.

Capital School of English öğrencilerine İngilizce dil eğitimi verirken aynı zamanda sıcak bir aile ortamı da sunmaya çalışmaktadır. İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler hafta sonları dilerse Londra, Bath, Oxford, Cambridge gibi çevredeki yakın şehirlere geziler yapabiliyor ve tarihi-kültürel merkezleri ziyaret edebiliyorlar.  Capital School of English öğrencileri konakladıkları ailelerin İngilizce dil eğimi aldıkları okula olan mesafeler sadece yürüyüş mesafesi kadar uzaklıktadır. Capital School of English ana binası Bournemouth Üniversitesi Güzel Sanatlar kampüsü yakınında olmakla beraber alışveriş ve eğlence merkezlerine yakındır.

Capital School of English, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine olağanüstü standartlar sağlamak ve bireysel potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak için fırsatlar tanıyor. Öğrencilerin dil eğitimi aldıkları süre içinde faydalanabilecekler sosyal aktiviteler ve imkanlar, güzel plajlar, sosyal yaşam spor tesisleri olarak mevcuttur. İngilizce dil eğitimi veren öğretmenler lisans düzeyinde eğitimini almış ve tanınmış sertifikalı eğitmenlerdir.

Capital School Of English Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • Sınav Hazırlık Kursları
 • Üniversiteye Hazırlık Programı
 • Mesleki İngilizce Sınav (OET)
 • Junior Yaz Kampları (12-17 yaş)
 • Öğretmenler için İngilizce
 • Akademik Yıl İngilizce Programlarıı

Genel İngilizce

Günlük İngilizcenizi geliştirmek, günlük İngilizceyi ve etkili iletişim için gerekli becerileri kullanarak özgüveninizi geliştirmek istiyorsanız bu kurs mükemmeldir. İngilizce ihtiyacınıza göre progamınızı Yoğun Genel İngilizce’ye de yükseltebilirsiniz.

Sınav Hazırlık Kursları

IELTS Hazırlık

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi), yüksek öğrenim ve İngilizcenin ana dil olduğu bir ülkede yaşamak ve çalışmak için dünyanın en popüler İngilizce dil yeterlilik testidir. IELTS sınavına hazırlık kursları, mümkün olan en yüksek puanı elde etmek için gelişmenize yardımcı olur. Sadece sınava yönelik çalışmanız sağlanır.

Cambridge Hazırlık

Cambridge English Sınavları uluslararası düzeyde tanınır ve yüksek öğrenimin kapılarını açabilir, istihdam fırsatlarını iyileştirebilir ve eğitim veya çalışma seçeneklerinizi artırabilir. Cambridge sınavına hazırlık derslerinize başlamadan önce İngilizce seviyeniz değerlendirilecektir. Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarından herhangi birine katılmak için gerekli seviyeye sahip olmalısınız. Genel dil ve iletişim becerilerinizi geliştirmek için bu kursu Genel İngilizce dersleriyle birleştirmeniz de önerilir.

Mesleki İngilizce Sınav Hazırlık Eğitimi  (OET)

MESLEKİ İNGİLİZCE TESTİ (OET) Hemşirelik ve OET Tıp için  İngiltere’deki sağlık profesyonelleri için İngilizce dil sınavıdır. OET (Occupational English Test), sağlık profesyonellerinin İngilizce konuşulan bir ortamda kayıt olmalarını ve pratik yapmalarını sağlayan dil becerilerini değerlendirmek için bir sınavdır. OET, Birleşik Krallık, Hemşirelik ve Ebelik Konseyi (NMC) ve Genel Tıp Konseyi (GMC) ile İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, BAE ve Namibya’daki düzenleyici sağlık kurumları tarafından tanınmaktadır. OET sınavına hazırlık derslerinize başlamadan önce İngilizce seviyeniz değerlendirilecektir. Kursa katılmak için gerekli seviyeye sahip olmalısınız.

Junior Kamp Programları

Bu program dil eğitimi almak isteyen 12-17 yaş arası öğrenciler için kamp programlarıdır. Programa katılan tüm öğrenciler Bournemouth Üniversitesi Kampüsündeki yurt konaklama alanlarında kalacaklar. Programa konaklama, tüm yemekler, yerel ve gezi ulaşımları ve aktiviteler dahildir.

Öğretmenler için İngilizce

Öğretmen Geliştirme Programlarımız (TDP), hem yeni nitelikli öğretmenlere hem de çevrimiçi veya sınıf kursları için becerilerini geliştirmek isteyen daha deneyimli öğretmenlere yöneliktir. TDP hocamız her derste öğretmenler için ihtiyaç analizi yapacak ve grubun ihtiyaçlarına göre bir program oluşturacaktır.

Capital School Of English Dil Okulu Avantajları

 • Şöminelerden interaktif akıllı TV’lere kadar eski ve yeni özelliklerin bir arada bulunduğu fonksiyonel sınıflar
 • Tüm gün öğrencilere açık olan ve belirli saatlerde/günlerde yardıma hazır bir personelin bulunduğu Bireysel Çalışma Merkezi
 • TV, oyun konsolları, langırt ve masa oyunları ve açık alan (The Patio) bulunan konforlu öğrenci salonları (The Basement & The Loft)
 • Kablosuz internet

Bournemouth Çevresinde Gezilecek Yerler

Bournemouth 11 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip, muhteşem plajı ile İngiltere’nin güney kıyısında bulunur. Londra’dan 2 saat uzaklıkta bulunan bu şehir Londra’dan  oldukça ucuz olması sebebiyle öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında gelir.

Bournemouth konaklamanızdan kolayca gidebileceğiniz yakın lokasyonlar;

 • Oxford
 • Bath & Salisbury
 • Londra
 • Portsmouth-Weymouth gibi sahil kasabaları
 • Southampton
 • New Forest
 • Jurassic Coast
 • Stonehenge

Capital School of English Tanıtım Videosu 

Capital School of English Adres

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Tüm okulların fiyat listelerini incelemek için tıklayın.

Telefon : 0216 348 4838

Mail : info@realegitim.com