BCIT – British Columbia Institute of Technology

British Columbia Institute of Technology 1964 yılında kurulmuştur. Kanada’nın batısında bulunan British Columbia bölgesinin Vancouver şehrindedir. Yılda 48.000’den fazla öğrenci alan okul, British Columbia’nın en büyük üçüncü enstitüsüdür. Öğrencilerin bir kısmı full-time programlara katılırken, bir kısmı da part-time programlardan yararlanmaktadır.

Devlet okulu olup 5 kampüsü mevcut olan BCIT bir poli-teknik okuldur. Sadece Kanada’dan değil dünyanın dört bir yanından öğrenci kabul eden okul, bugüne kadar alanında uzman binlerce öğrenci yetiştirmiştir.

BCIT’de öğrenciler, hızla değişen ve gelişen iş dünyasında gerekli olan yeterlilikleri kazanmak üzere eğitilirler. Programı bitiren öğrenci iş dünyasına girmeye ve profesyonel hayatında emin adımlarla ilerlemeye hazır olur. Öğrenciler teknik becerilerin yanı sıra sorumluluk alma, problem çözme, sorunlara adaptasyon gibi iş hayatlarında karşılaşabilecekleri önemli konularda kazanımlar elde eder.

Okulun endüstriyle olan yakın bağları sayesinde öğrenciler birçok iş fırsatı yakalar.

6 ana alanda 300’den fazla kurs seçeneği sunan okulun aynı zamanda 1000’den fazla part-time kursu mevcuttur. Öğrenciler kendi kariyer hedeflerine en uygun programı seçerek gelecekleri için büyük bir adım atarlar.

BCIT Ana Eğitim Programları

  • Applied & Natural Sciences
  • Business & Media
  • Computing & IT
  • Engineering
  • Health Sciences
  • Trade & Apprenticeships

Bu ana alanlardan ilgisine en uygun programı seçen öğrenciler bu alanda kendilerini iş hayatına en iyi şekilde hazırlayacak bir programın içerisinde bulur. Diğer okullardan farklı olarak sadece teorik eğitim vermez ve öğrencinin ihtiyaç duyduğu alanda pratik bilgiler edinmesini sağlar.

BCIT Konaklama Seçenekleri

BCIT’de öğrenciler okul kampüsündeki konaklama seçeneklerinden faydalanabilirler. Okulun spor alanlarına da yakın olan bu konaklamada kalırken kampüsün sosyal ve spor aktiviteleri gibi tüm imkanlarından yararlanabilirler.


BCIT Vancouver Adres:

Kanada’da eğitim ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için 0216 348 4838 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz veya Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz.