BBSI – Bournemouth Business School International

BBSI Bournemouth Business School International

BBSI – Bournemouth Business School International, İngiltere’nin güney sahilindeki güzel tatil beldesi Bournemouth’ta bulunan yüksek akreditasyonlu bir İngilizce dil ve iş okuludur. Enstitü, iş, akademik veya meslek alanlarında İngilizce eğitimini İngiltere’de almak isteyen uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Uluslararası öğrencilere sertifikadan diploma seviyesine kadar çeşitli İngilizce programları, iş İngilizcesi programları ve meslek alanlarında özel programlar sunmaktadır. BBSI, aynı zamanda esnek üniversiteye hazırlık kursları ve yüksek lisans öncesi kurslar sunmakta ve uluslararası öğrencilere İngiltere’de bulunan üniversitelere kapsamlı yerleştirme hizmeti verip bu sayede öğrenciler İngiltere’deki bir üniversiteye mutlaka kabul edilmektedirler.

BBSI yılın tamamında açıktır ve dostça öğrenme ortamı, sağlam bir akademik altyapı ve rahat bir sosyal atmosfer sunmaktadır. Programları bir haftadan başlayarak tam bir akademik yıla kadar değişik sürelerde olmaktadır. Öğrenciler, İngilizce seviyelerini mükemmelleştirebilmekte ve aynı zamanda İngilizce, akademik, iş ve meslek alanlarında değerli nitelikler kazanabilmektedir.

İngilizce Dil Okulu 

BBSI, en yüksek kalitede eğitim vermekte ve farklı dil seviyelerinde çeşitli İngilizce programları sunmaktadır. Bunlar, ya İngilizce dil gelişiminde tek başına program olarak ya da işletme programlarına  veya diğer uzman eğitim programlarına katılan uluslararası öğrencilere destek olarak, her zaman akademik yapısının temel dayanak noktası olmuştur. Öğrenciler, aynı zamanda IELTS sınavına ve çeşitli Cambridge Üniversitesi ESOL sınavlarına hazırlanıp girebilmektedir. 3 eğitim seçeneği bulunmaktadır:

İngilizce Dil Programları 

Genel İngilizce : Genel İngilizce dil gelişimi, iletişim becerileri, İngilizce dilbilgisi ve sözcük dağarcığı oluşturma üzerine odaklanmaktadır.

Akademik İngilizce ve IELTS Sınavına Hazırlık :  Genel İngilizce dil gelişimi, akademik iletişim becerileri, İngilizce dilbilgisi ve sözcük dağarcığı oluşturma üzerine odaklanmanın yanı sıra, bu program öğrencileri IELTS sınavına hazırlamaktadır.

Genel İngilizce, Bilgisayar ve IT Becerileri : Genel İngilizce dil gelişimi, iletişim becerileri ve İngilizce dilbilgisi üzerine odaklanmanın yanı sıra, öğrencilerin bilgisayar ve IT becerilerini geliştirmelerine ve özel ilgi alanlarında sözcük dağarcığı oluşturmalarına olanak vermektedir.

İşletme Okulu 
BBSI, eğitim ve öğretimdeki yüksek standartlarıyla tanınmaktadır. Okul, sertifikadan diploma seviyesine kadar geniş yelpazede iş, özel ve meslek eğitim programları vermekte ve popüler alanlarda üniversiteye hazırlık programları ve yüksek lisans öncesi programlar sunmaktadır. Tüm programlar, İngilizce, akademik, iş ve meslek alanlarında öğrencilerin birçok değerli nitelikler kazanmalarına olanak vermektedir.
İş İngilizcesi Programları

İletişim ve İş Becerileri : Bu popüler program, genel İngilizcenin bir üst basamağını temsil etmekte olup öğrencilerin yeterli iş ve meslek iletişim becerileri geliştirmelerine olanak vermekte ve aynı zamanda iş İngilizcesi nitelikleri kazanmalarını sağlamaktadır.

Uluslararası İş İngilizcesi : Bu program kısıtlı öğrenim zamanı olan  iş meslek sahipleri için tasarlanmıştır. İngilizce ve iş becerilerinin birleşimi olarak bu program aynı zamanda günümüz iş dünyası kavramlarına zemin oluşturmaktadır.
Sertifika, Diploma, Üniversiteye Hazırlık ve Yüksek Lisans Öncesi Programlar 
İlgili öğretim hedeflerine bağlı olarak, programların süre, yapı ve içeriklerinde farklılıklar bulunmaktadır. Katılımcılar, akademik veya meslek programları üzerinden eğitim görebilmekte ve diğer kazanımların yanında değerli mesleki nitelikler elde etmektedirler.

Yönetim ve İş İdaresi
Pazarlama, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Finans ve Mali Hizmetler
Otelcilik  ve Turizm
Hukuki Araştırmalar, Uluslararası ve Ticari Hukuk
Bilim, Teknoloji, Bilgisayarlar ve IT


İngiltere’deki Üniversitelere Yerleştirme Hizmeti
 
BBSI, İngiltere’de bulunan en iyi üniversitelere girmeye çalışan  lisans ve yüksek lisans alanlarındaki uluslararası öğrencilere kapsamlı üniversite yerleştirme hizmeti vermektedir. BBSI’a  gelince, üniversite başvuru işleminde yardımcı olması ve yol göstermesi için her bir öğrenciye özel eğitmen tahsis edilmektedir. Bunun amacı, BBSI eğitim programını tamamlamadan önce tüm hazırlık ve yüksek lisans öncesi öğrencilerin mümkün olan en iyi üniversiteye yerleştirilmelerini sağlamaktır.

Yaz Okulu 
İngiltere’de Haziran-Eylül arasındaki yaz aylarında, BBSI farklı konularda geniş yelpazede öğrenim seçeneklerine sahip kısa süreli İngilizce yaz programları sunmaktadır. Seçilen programa bağlı olarak süre bir hafta ile 12 hafta arası olabilmekte ve öğrenciler IELTS sınavı veya farklı Cambridge Üniversitesi ESOL sınavları dahil olmak üzere çeşitli ek yeterliliklere hazırlanabilmektedir. Öğrenciler, boş zamanlarda yoğun sosyal ve etkinlik programlarımıza katılabilir veya Bournemouth’da hem gündüz hem de akşamları sunulan birçok dinlence ve spor faaliyetleriyle meşgul olabilirler.

Yaz Programları 
Genel İngilizce
Akademik İngilizce ve IELTS Sınavına Hazırlık
Genel İngilizce, Bilgisayar ve BT Beceriler
İletişim ve İş Becerileri
İş İngilizcesi
Yönetim ve İş Becerileri
Pazarlama ve İş Becerileri
Finans ve İş Becerileri
Otelcilik, Turizm ve İş Becerileri
Uluslararası Hukuk ve İş Becerileri

Özel ve Meslek Eğitimi 
BBSI, meslek alanlarında büyük deneyimleri olan özel eğitmenler sağlayarak meslek sahiplerine geniş yelpazede eğitim verebilmektedir. Bu eğitim programları kurumsal ve kamu sektörü müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda, doğru eğitim hedeflerini karşılamak için tasarlanmakta ve özel öğrenme gereksinimlerine göre düzenlenebilmektedir. BBSI, aynı zamanda uluslararası gereksinimleri karşılamak için profesyonel karar kurulları tarafından yapılan değerlendirme ve akreditasyon faaliyetlerini organize etmektedir.

Havacılık İngilizcesi: ICAO İngilizce dili yeterlilik kriterleriyle uyumlu olarak pilotlar ve hava trafik kontrol personeline yönelik Havacılık İngilizcesi iletişim becerileri eğitimini ve sınavını kapsamaktadır. Sınavlar, CAA tarafından onaylanmış gözetmenler tarafından yürütülmekte ve  yerinde veya BBSI’da yapılabilmektedir. 

Askeri İngilizce: Askeri personele ve BM barış gücünde görev yapanlara yönelik Askeri İngilizce iletişim becerileri eğitimini kapsamaktadır. Sınavlar, NATO STANAG İngilizce dil yeterlilik kriterleriyle uyumlu olarak Savunma Bakanlığı Dil Bilgisi İnceleme Kurulu (MODLEB, Ministry of Defence Language Examining Board) tarafından sertifikasyon ve akreditasyon işlemiyle gerçekleştirilmektedir. 

Yönetim Eğitimi:  BBSI, Londra’daki Beratlı Yönetim Enstitüsü (CMI, Chartered Management Institute) tarafından onaylanmış bir eğitim merkezidir. Meslek yönetim yeterliliği olan CMI Yönetim Sertifikası (3. Seviye) için mesleki yönetim eğitimi verilmektedir.

Satın Alma, Tedarik ve Lojistik: BBSI, Beratlı Satın Alma ve Tedarik Enstitüsü tarafından onaylanmış bir eğitim merkezidir. Katılımcılar, tedarik zinciri yönetiminde Mesleki Sertifika (3. Seviye) yeterliliği alabilmektedir.

İngiltere’de Meslek Alanında Stajyerlik
 
Stajyerlik, hem meslek hem de kültürel bağlamda iş eğitimi ve iş hazırlığının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. BBSI, uluslararası kursiyerleri kabul eden hem yerli hem de uluslar arası  iş yerleriyle geniş bir ağa sahip olup İngiltere’de çoğunlukla zor olan çalışma deneyimlerinden eğitime katılanların mutlaka tam olarak yararlanmaları için işverenlerle yakın olarak çalışmaktadır. Program sonunda, endüstri, ticaret, perakende satış ve diğer alanlarda meslek yerleşimi yapılan eğitim verilmektedir. Buradaki amaç, hem öğrencilerin mesleki çalışma ortamında deneyimlerini arttırmak, hem de mesleki bilgi ve deneyimlerini geliştirme ışığında İngilizce dil becerilerini güçlendirmektir.
www.bbsi.co.uk

Tüm okulların fiyat listelerine ulaşmak için tıklayın.

İngiltere Dil Okulları
İngiltere Dil Okulları 2018 Fiyatları
İngiltere'de İş İngilizcesi Kursları
İngiltere'de IELTS ve TOEFL Hazırlık Kursları
İngiltere'de Genel İngilizce Kursları
İngiltere'de Teacher Training Kursları
İngiltere'de Ekonomik Dil Eğitimi Veren Okullar
Cambridge Dil Okulları
Bell English – Cambridge
Bellerbys College – Cambridge
Cambridge Education Group
Cambridge Seminars Tutorial College
EC English – Cambridge
Embassy English Language School – Cambridge
Kaplan International Colleges – Cambridge
LSI Language Studies International – Cambridge
Regent English Language Training – Cambridge
Studio Cambridge
Bournemouth Dil Okulları
Anglo Continental Language School
BBSI – Bournemouth Business School International
BEET Language Centre
Capital School of English
English 2000
Etc International College
Eurocentres – Bournemouth
International Teacher Training Course – ITTC
Kaplan International Colleges – Bournemouth
MLS International College
Regent English Language Training – Bournemouth
Richard Language College
Southbourne School of English
SNT International College
The Scanbrit School of English
Westbourne Academy
Bristol Dil Okulları
ELC Bristol
Living Learning English Bristol
The Bristol Language Centre
Eastbourne Dil Okulları
Easthbourne School of English Dil Okulu
LTC Eastbourne Dil Okulu
Londra Dil Okulları
Bell English – Londra
Bloomsbury International Londra
Burlington School of English Londra
Cambridge Education Group – Foundation Campus Londra
Central School of English
EC English Londra
Embassy English Londra
Eurocentres Londra
Excel English Londra
Hampstead School of English Londra
Frances King School of English Londra
Skola Londra
International House Londra
UIC English Londra Greenwich
LSI Language Studies International – London Hampstead
Kaplan International English Londra
Katherine & King's College of London
King Street College Londra
Language Upon Thames Londra
Linguarama Londra Dil Okulu
Lite Collage Londra Dil Okulu
London Empire Academy
London Meridian College
London School of Business & Finance
LSI Language Studies International – London Central
Malvern House College Londra
Mayfair School of English Londra
Milner School Of English Wimbledon Londra
OISE London Central
Regent Language Training – Londra
Rose of York Language School Londra
Select English Londra
South Thames College Londra
Sprachcaffe International Londra
St George International Londra Dil Okulu
St Giles International London Central
St. Giles International London Highgate
English Studio Londra Dil Okulu
The Language Gallery 
Tti School of English Londra Dil Okulu
Twin Group Londra Dil Okulu
Wimbledon Language Academy Londra
Brighton Dil Okulları
British Study Centres
EC English Brighton
Embassy English Brighton
Eurocentres Brighton Dil Okulu
Sprachcaffe Brighton Dil Okulu
ISE English Brighton Dil Okulu
LSI Brighton Dil Okulu
Olivet English Language School
Regent Language Training Brighton
St Giles International Brighton
Manchester Dil Okulları
Manchester Central School of English
Manchester School of English
Manchester Academy of English
Manchester College
Oxford Dil Okulları
Embassy English Oxford
Kaplan International English – Oxford
Magna Carta College
Oxford English Centre
St. Clare's Oxford Dil Okulu
Regent Young Learners – Oxford