Avustralya’nın Yüksek Ranking’li Üniversitelerinde Lisans ve Master Eğitimi Alın,

Eğitim Sonrası +5 Yıla Varan Çalışma İzni Kazanın!

Yıllık 21.000 AUD’dan Başlayan Fiyatlar

%30’a Varan Burs Avantajları

Avustralya  Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışında üniversite okumayı veya yüksek lisans yapmayı planlıyorsanız  dünyanın önde gelen eğitim destinasyonlarından biri olan Avustralya artık daha avantajlı. Yeni düzenleme ile artık Avustralya’da üniversitelerinde lisans eğitimi sonrasında +4 yıl, master eğitimi sonrasında ise çalışma izni +5 yıla uzatılmıştır.

Günümüzde iş hayatında sizi birkaç adım öne çıkaracak olan iki faktör, mezun olduğunuz okullar  ve edindiğimiz iş tecrübesidir. Gelecek planlarınızı yaparken kariyerinizi yönlendiren bu faktörler, uluslararası bir eğitim almayı ve global iş tecrübesi edinmeyi gerekli kılıyor.

Özellikle son dönemde yurtdışında üniversite eğitimi dediğimizde akla gelen en cazip ülkelerden biri kuşkusuz Avustralya’dır. Avustralya üniversiteleri verdikleri eğitimin kalitesi, sundukları programların çeşitliliği, sınırsız kaynaklarla dolu zengin  kütüphaneleri, geniş araştırma imkanları ve öğrencisine verdiği değer ile üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında yer alıyor.

Avustralya’nın “dünyanın en başarılı üniversiteleri” içerisinde 42 tane üniversitesi bulunmaktadır. Bu prestijli okullardan birinin diplomasına sahip olmak, sizlere uluslararası alanda büyük avantajlar sağlayacaktır. Aynı zamanda, mezun olduktan sonra +5 yıla kadar varan çalışma izni fırsatı ile edineceğiniz iş tecrübesi, profesyonel hayatınızda sizi birkaç adım öne çıkaracaktır.

Amerika ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla okul ve yaşam maliyetleri daha ekonomik olan Avustralya, üniversite ve yüksek lisans eğitimi alırken de çalışma izni vermesiyle öğrenciler için daha bütçe dostu bir ülkedir.

Bunların yanı sıra birçok sosyal ve kültürel aktiviteleri, çok kültürlü yapısı, muhteşem kampüsleri, güvenli ve huzurlu yaşam alanları ile sizlere unutulmaz bir öğrencilik ve yaşam deneyimi sunar.

Avustralya’da ortalama lisans eğitim süresi bölüme ve program göre  3-4 yıl, master süresi ise 2 yıldır. İşletmeden mühendisliğe, IT’den  turizm ve sosyal bilimlere kadar birçok alanda eğitim alabilirsiniz. Avustralya’da eğitim maliyeti yıllık 18 000 AUD ile 55 000 AUD arasında değişmektedir.

Avustralya’da yüksek öğrenim kurumundan mezun olan uluslararası öğrenciler, Avustralya’da kalış sürelerini uzatarak alanlarında uluslararası tecrübe kazanabilirler.

Yeni düzenleme ile amaç, Avustralya’nın ihtiyaç duyduğu alanlardaki insan kaynağına katkıda bulunmak ve Avustralya ekonomisini büyütmektir.

Aşağıdaki tablo, farklı şehirlerin öğrencilere vize süresi için farklı uzatmalara nasıl hak kazandığını gösterecektir.

 

Şehirler Lisans Master PhD
(course work $ research)
Sydney 2 Yıl 3 Yıl 4 Yıl
Brisbane
Melbourne
Adelaide, Wollongong, Perth, 3 Yıl 4 Yıl 5 Yıl
Sunshine Coast,Gold Coast
Newcastle/Lake Geelong
Canberra, Hobart,Macquarie
Macquarie
Diğer Bölgeler 4 Yıl 5 Yıl 6 Yıl

 

Dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan Avustralya’da üniversite eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!