Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları – TAFE

avustralyada-dil-sertifika-program

Avustralya’da-Sertifika-ve-Diploma-Programları-–-TAFE

Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları – TAFE

Avustralya dünyanın ulaşılması en zahmetli yerlerinden biri, ancak gittiğinizde bu zahmete değdiğini görecek ve Kızıl Kıta’yı keşfetmek için heyecan duyacaksınız. Dünya’da birçok ülke kendine has özellikleri ve güzellikleriyle ün yapmıştır. Gidip yaşamak, eğitim almak istediğimiz ülkelerin sadece doğal güzellikleriyle değil, ülkenin eğitim kalitesi,  güvenliği, öğrencilere sunduğu avantajlar da bizler için önemli kriterler olmalıdır. Avustralya tam olarak bu beklentileri karşılayan nadir ülkelerden biridir. Giden öğrencilerimiz yaşadıkları tek olumsuzluğun ülkemize olan uzaklık olduğunu söylemektedirler.

Yurtdışı Sertifika Programları kendi alanınızda ya da ilgi duyduğunuz başka alanlarda kendinizi geliştirmeniz için ideal programlardır. Avustralya’ da TAFE sistemi (Sertifika Programları), farklı bir kariyer imkânı sağlamak için mesleki eğitim veren kuruluşlardan oluşur. Real Eğitim olarak, mesleki alanda özellikle pratik açısından  ilerlemek isteyen öğrencilere kısa ve uzun süreli sertifika ve diploma programları öneriyoruz. Avustralya mesleki eğitim seçenekleri, çok sayıda mesleğe giriş yapmak için bir basamak olarak düşünülebilir. Özellikle, üniversitelere daha kolay geçiş ve kabul almak isteyenler, yeni bir kariyer başlangıcı yapmak isteyenler, kariyerlerinde ilerlemek veya uzmanlaşmak isteyenler, üniversite öğrenimine pratik beceriler katmak isteyenler için ideal programlardır. TAFE okulları ayrıca mesleki eğitime artı olarak, başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar İngilizce eğitimi de vermektedirler.

Bir çok TAFE okulunun Avustralya’daki üniversitelerle bağlantıları vardır. Bazı TAFE okulları bir üniversite tarafından idare edilmekte ve üniversite kampüsünü paylaşmakta, bazı okullar ise yakınlarındaki üniversitelerle işbirlikleri kurmaktadırlar. Bu bağlantılar sayesinde öğrenciler mesleki eğitim veren programları bitirdikten sonra üniversiteye geçiş yapabilirler. Bu sebepledir ki, TAFE programlarına ‘degree programs’ veya ‘university transfer programs’ denir.

TAFE Programlarının avantajları şöyledir;
– Üniversiteden kabul almak TAFE programlarından kabul almaktan daha zordur.
– TAFE için istenilen İngilizce seviyesi üniversitelere göre daha düşüktür.
– Okuduğunuz dersler üniversiteye geçişte kredi transferine izin verir. Mesela bir TAFE programını tamamladıktan sonra derslerinizi saydırarak üniversiteye geçiş hakkınız vardır.
– Ayrıca TAFE dersleri, geniş bir pratik uygulama alanına sahiptir.

-Öğrencilerin TAFE programlarına direkt başvurabilmeleri için 5,5 IELTS skoruna sahip olmaları gerekirken, altında alınan skorlar için dil + TAFE şeklinde paket başvuru yapılabilir.

Avustralya’da çok tercih edilen bazı sertifika ve diploma programları :

Pazarlama
Turizm
IT
İşletme
Aşçılık ve Pastacılık
Güzellik Uzmanlığı
Ticaret
Muhasebe
E-ticaret
Moda
Hemşirelik
Makine
Spor
İnşaat

2013-2013 eğitim planlarınız ve Avustralya Diploma/Sertifika program fiyatları için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.