24 HAFTA İNGİLİZCE

SYDNEY’DE : 3500 AUD

MELBOURNE’DE : 4560 AUD

BRISBANE’DA 4800 : AUD

Avustralya İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Sydney, Melbourne ve Brisbane öğrencilerin dil okulu için en çok tercih şehirlerin başında gelmektedir.  Avustralya’da İngilizce eğitimi alabileceğiniz  birçok dil okulu bulunmaktadır. Avustralya dil okullarında genel İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Avustralya dil okulları listesi için tıklayınız.

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilerin saat ücreti 16 AUD’dan başlayan ücretlerle haftada 20 saat yasal çalışma izinleri vardır.

Avustralya’da İngilizce

Avustralya İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Sydney, Melbourne ve Brisbane öğrencilerin dil okulu için en çok tercih şehirlerin başında gelmektedir.  Avustralya’da İngilizce eğitimi alabileceğiniz birçok dil okulu bulunmaktadır. Avustralya dil okullarında genel İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Yabancı dil eğitimi, son yılların en popüler eğitim alanlarından biri olmaya başladı. Özellikle de iş dünyasında daha yüksek yerlere gelmek isteyenlerin tercih ettiği yabancı dil eğitimi, daha çok İngilizce üzerinden yürümektedir. Global bir dil olarak kabul edilmesi ve birçok alanda yaşanan gelişmelerin İngilizce üzerinden ilerlemesi, dil öğrenmeyi daha bir ihtiyaç haline getirdi. İşin özünde daha önceki dönemlerde yabancı dil öğrenmenin bir lüks olduğunu söyleyebilsek de günümüz için ihtiyaçtan ziyade zarurettir demek yerinde olacaktır. İngilizce öğrenmek için daha çok yurtdışında eğitim veren dil okulları tercih edilmektedir ve bu tercih sıralamasının ilklerinde Avustralya yer almaktadır. Avustralya’da İngilizce eğitimi almak, hem daha avantajlı hem de daha güzel sonuçlar vermektedir. Ülkenin genel yapısı, dünyadaki konumu, coğrafi yapısı ve diğer özellikleri hem turizm noktasında hem de eğitim noktasında tercih edilen bir ülke konumuna gelmesini etkilemektedir. Sydney, Melbourne ve Brisbane gibi kentlerde yaygın olan dil okulları, öğrencilere sundukları imkânlarla bilinmekle birlikte sosyal hayatın daha etkin olmasıyla da bilinen yerlerdir. Bu nedenle en çok tercih edilen yerler de buralardır.

Avustralya’da İngilizce avantajları

Dil öğrencileri, biraz daha uzun soluklu bir eğitim mecrasından geçtikleri için biraz da çalışma ihtiyacı duyarlar. Ekonomik anlamda rahat etmek ve bunu daha üst seviyelere ulaştırmak adına Avustralya’da İngilizce eğitimi alanlara haftada 20 saat yasal çalışma izni verilmektedir. Bu da bir öğrenci için yeterli bir zaman demektir. Çalışma saati başına 16 AUD verilmesi, bir öğrenci için yeterli bir paradır. Bu rakam, Türkiye şartlarında asgari ücretle eş değerdir. Öğrencilerin masraflarını düşürmeleri ve ekonomik anlamda kendilerini daha özgür hissetmeleri için bu avantajın yeri son derece önemlidir.

Avustralya’da Yaşam

Eğitim alan biri için gideceği ülkenin yaşam koşulları çok önemlidir bu yüzden kayıt işlemlerine başlamadan önce yapılması gereken en önemli işlerden biri ülke hakkında bilgi edinmektir. Avustralya, suç oranı bakımından dünyanın en sakin ülkelerinden biridir, müreffeh hayat şartlarına sahip olması, ulaşım açısından herhangi bir sıkıntının yaşanmaması ve daha da önemlisi Avustralya’da İngilizce dil eğitimi alan kişiler için konaklama seçeneklerinde alternatiflerin sunulması, her anlamda daha iyi şartlara sahip olmalarını sağlamaktadır. Başarılı bir eğitimden geçmek ve eğitim alırken de aynı zamanda olanaklardan yararlanmak için tercih edebileceğiniz Avustralya ve Avustralya dil okulları hakkında gerekli bilgilere ulaşmak için iletişim bilgilerinden danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.