Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları İngilizce eğitimi almak için birçok ülkeye göre çok daha avantajlıdır. Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan listede her yıl en yaşanılabilir ülkeler sıralamasında daima ilk 5 içinde yer alan Avustralya; canlı, enerjik ve sıcakkanlı insanları, devasa parkları, harika plajları, temiz havası, geniş yolları, çok kültürlü yapısı, düşük suç oranları ve öğrencilere sunduğu iş olanaklarıyla hem çalışıp hem de okumak isteyen öğrenciler için en ideal ülkedir. Avustralya’da öğrenciler çalışarak saatte ortalama 16-20 AUD kazanabilirler.  Haftada 20 saat çalışarak yaşam masraflarının büyük bir kısmını karşılayabilirler.

Avustralya’da dil okullarının standartları devlet tarafından kontrol edilmektedir. Dil okulu her öğrencinin seviyesine ve hedefine göre genel, akademik ve de iş İngilizcesi programları sunmaktadır.

Avustralya’ya İngilizce dil kursu için giden öğrenciler genellikle Avustralya’nın Sydney,  Melbourne,  Brisbane,  Gold Coast,  Perth,  Cairns  gibi popüler şehirlerini tercih etmektedirler. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi birçok dil okulunda alınabileceği gibi üniversitenin kendi kampüslerinde bulunan dil okullarında da alınabilir.

Real Yurtdışı Eğitim olarak dünyanın en mutlu ülkesi Avustralya’ya özel bir önem vermekteyiz ve oradaki hizmetlerimizde son derece iddialıyız. Avustralya hem eğitim hem de eğitim sonrası göçmenlik olanaklarıyla son derece cazip bir ülke haline gelmiştir. Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Avustralya’yı tercih etmesindeki en büyük etken, dil okullarının kalitesi ve yaşam masraflarının diğer ülkelere kıyasla düşük olmasıdır. Ayrıca öğrencilere Avustralya’da part-time çalışma izni de verilmektedir. Avustralya’da bulunan temsilcilerimizle Avustralya’nın her yerinden size hizmet verebilmekteyiz.

Öğrencilerin Avustralya’ya dil eğitim vizesiyle gidebilmesi için aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir:

*Avustralya dil eğitimi için gidebilmek için haftada en az 20 saat eğitim veren bir dil okuluna kayıt olmanız gerekmektedir.

*Dil eğitimi sunan kurumların,  ELICOS, NEAS, English Avustralya gibi derneklere üye olmalarına dikkat edilmelidir.

*12 Haftaya kadar turist vizesiyle eğitim alınabilmektedir. Ancak turist vizesiyle eğitim alanların çalışma izni bulunmamaktadır. Turist vizesi yaz tatilinde gitmeyi düşünen öğrenciler için idealdir.

*Avustralya, öğrenci vizesiyle gittiğiniz hiçbir süre şartına bağlı olmadan çalışma izniniz verilecektir.

*Avustralya’da turist vizesiyle eğitim alacaklara çalışma izni verilmez.

*Dil eğitimi için istediğiniz süre kadar bir dil kursuna kayıt olabilirsiniz,  kayıt olduğunuz bu eğitim süresi yetmezse Avustralya içinde uzatılabilir.

*Avustralya’da dil eğitiminden sonra diploma programına veya üniversiteye geçiş yapılabilir.

*Avustralya’da İngilizce dil eğitiminden sonra herhangi bir eğitim daha düşünüyorsanız (diploma, lisans yada yüksek lisans) belli bir seviyede İngilizceniz varsa, dil+ diploma yada dil + üniversite  paket eğitim vizesiyle gitmeniz daha avantajlı olabilir.

*Avustralya’ya paket eğitimle, toplam eğitim süreniz kadar vize alırsınız.

*Avustralya’ya dil eğitim vizesine başvurduğunuz takdirde vize başvurusundan önce 3 ay para bekletme koşulu artık uygulanmamaktadır.

*Avustralya vize başvurusunda gösterilmesi gereken para miktarı şöyle hesaplanır: eğitim + yaşam giderleri ( şubat 2018 itibariyle yıllık 20290  AUD)+ gidiş-dönüş uçak bileti (2000 AUD)

Avustralya dil okulu fiyatları sayfamızı inceleyerek güncel fiyatları öğrenebilir ayrıca Avustralya’da yaşam, konaklama ve çalışma koşulları sayfalarımızdan da Avustralya hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Avustralya’da Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği Şehirler

Sydney: Avustralya’nın en kalabalık şehri olan Sydney, iş ve nüfus yoğunluğunun olduğu, fırsatlarla dolu bir şehirdir. Sydney sırf turistlik amaçla bile çok fazla ziyaretçi çeken muhteşem bir şehirdir. Burada yapılacak birçok etkinlik, sosyalleşecek birçok mekân ve birinci sınıf restaurantlar, ayrıca eğitim alabileceğiniz çok iyi okul alternatifleri bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü Bondi Plajının yanı sıra Opera House, Harbour Bridge, Royal Botanic Garden kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerdir. Yaşam masraflarının Sydney’de diğer şehirlere göre biraz daha yüksek olsa da, benzersiz bir yaşam deneyimi edinebilirsiniz.

Melbourne: Melboune, Avustralya’da Türklerin en yoğun bulunduğu şehirlerden biridir. Sydney’den daha küçüktür ve Avrupa tarzı bir hayat vardır. Melbourne birçok sanatsal ve kültürel etkinliğin merkezi gibidir. Şehir dinamik, eğlenceli ve yaşam sevinciyle doludur. Melbourne’de Royal Botanic Garden, National Gallery of Victoria, Wine Country, Melbourne Zoo gezip görebileceğiniz muhteşem yerlerdir.

Brisbane: Avustralya’nın üçüncü büyük şehri ve Queensland eyaletinin başkentidir. Yaşamın çok hızlı aktığı Brisbane’de tatil havasında bir eğitim süreci geçirebilirsiniz. Dünyanın en güzel plajlarından sayılan Gold Coast çok yakın mesafededir. Şirin mahalleleri, samimi ve mütevazı insanları, dünya çapında bilinen müzeleri ve güzel plajlarıyla Brisbane tam bir cazibe kentidir.

Perth: Avustralya’daki eyalet başkentlerinden biri olan Perth, öğrencilerin çok tercih ettiği bir diğer şehirdir. Burada yaşam masraflarının nispeten daha düşük olması ve iş olanaklarının fazlalığı, eğitim süresince çalışmayı planlayan öğrencilerin şehre olan ilgisini arttırmaktadır. Gelişen sanayinin merkezi olmasının yanında çok güzel plajları, parkları, gündüz ve gece etkinlikleriyle çok seveceğiniz bir şehirdir.

sydney1

Neden Avustralya’da İngilizce Öğrenmeliyim?

Hem akademik  alanda hem de profesyonel iş dünyasında ilerlemek isteyen herkes akıcı bir şekilde İngilizceye hakim olmalıdır. İngilizceyi hem sözlü hem de yazılı olarak akıcı kullanabilmek için ise yurtdışında İngilizce eğitim almak şarttır.  Öğrenciler gerek yaz tatillerinde gerekse üniversite eğitimlerinin hemen sonrasında dil eğitimi almak için İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda veya Malta’ya giderler. Son yıllarda bu ülkeler içinde Avustralya diğer ülkelere göre çok daha avantajlı hale gelmiştir. Gerek ekonomik İngilizce dil okulları  ve konaklama seçenekleri gerekse Avustralya hükümetinin öğrencilere tanıdığı yüksek ücretli part-time çalışma olanakları sebebiyle Avustralya Türk öğrencilerin gözdesi durumundadır.

Türk öğrencileri Avustralya’da yurtdışı eğitimi İngiltere ve Amerika’ya göre epey sonra keşfetmiştir.  Avustralya, hiç şüphesiz uzak bir kıtadır ancak çok güvenli, iklimi ılıman, dört mevsimi yaşayan,  olağanüstü doğal güzellikleri tüm ülkeye yayılmış,  sıcakkanlı ve dost insanlarla dolu harika bir ülkedir. Avustralya’da İngilizce eğitimi için en çok Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Perth ve Adelaide tercih edilmektedir.

Avustralya’da  İngilizce öğrenmek isteyenlerin öncelikle İngilizce eğitimini dil okulunda mı, üniversitede mi almak istediklerine karar vermeleri gerekir. Üniversite bünyesindeki İngilizce dil okulları daha pahalı ve genellikle şehir merkezinden uzak konumdadırlar. Üniversite bünyesinde İngilizce dil eğitimi almanın en önemli avantajı  üniversitenin geniş kütüphanesi ve spor salonu gibi kampüs olanaklarıdır.

Avustralya’da İngilizce dil okulu için şehir merkezindeki dil okullarını tercih eden öğrenciler, şehir merkezinde toplu taşıma, cafe, restoran, alışveriş imkanları ve part-time iş fırsatlarına çok daha yakın olurlar.

İster üniversite bünyesinde ister şehir merkezinde dil okulunda İngilizce eğitim alın, son derece kaliteli bir İngilizce eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz. Avustralya’daki tüm okullar Avustralya hükümeti tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir. Bu nedenle her okul Avustralya Hükümetinin getirdiği minimum standartlara uymak zorundadır.

Avustralya’da İngilizce dil okuluna giden öğrenciler ihtiyaçları doğrultusunda  A1 seviyesinden C2 seviyesine kadar genel İngilizce kursu, İş İngilizcesi, IELTS/ TOEFL hazırlık yada TESOL programlarına katılabilirler. Öğrenciler program sonunda kur bitirme sertifikası alırlar. Öğrenciler İngilizce eğitimleri sonrasında sertifika ve diploma programlarına yada  Avustralya üniversitelerinde lisans veya master eğitimi alabilirler.

Avustralya’da eğitim alan öğrenciler eğer öğrenci vizesiyle Avustralya’da bulunuyorlarsa,  okul dönemlerinde 2 haftaya 40 saat yarı zamanlı, tatil dönemlerinde ise tam zamanlı olarak çalışabilirler. Bu izin, Avustralya Hükümeti tarafından uluslararası öğrencilere tanınmış resmi çalışma iznidir.

Öğrenciler Avustralya’da part-time olarak  restoran, cafe, otel veya coffee shoplarda çalışabilirler. Asgari saat ücreti 16 AUD olan Avustralya’da öğrenciler çalışarak yaşam masraflarını karşılayabilirler.

Avustralya’da dil okuluna gitmeyi planlayan öğrencilerin  en büyük korkularından biri vize alamamaktır. Avustralya Konsolosluğu vize memurları, öğrencilerle telefonda mülakat yaparak gerçek gidiş amaçlarını sorgulamaktadır. Eğer öğrenci  gerçekten İngilizceyi yurtdışında öğrenmeye ihtiyaç duyuyor ve bunun için gerekli şartları sağlıyorsa( eğitim ve iş geçmişi) ayrıca eğitim, yol ve konaklama masraflarını karşılayacak gerekli finansmanı sağlayabiliyor ve kaynağını gösterebiliyor ise Avustralya vizesi son derece kolay ve  birkaç hafta içinde sonuçlanan bir vizedir.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak,  Avustralya’ya en çok öğrenci gönderen yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarından biriyiz. Öğrencilerimizi gerek okul seçenekleri, gerek vize gerekse Avustralya’daki yaşam ve iş olanakları hakkında A’dan Z’ye bilgilendiriyor ve tüm vize işlemini yürütüyoruz.  Öğrencilerimize Avustralya’daki eğitimleri bitene kadar danışmanlık hizmetimiz devam ediyor. Öğrencilerimiz, Avustralya’daki eğitim hayatlarına sağlam adımlarla, tam bir güven duygusuyla gitmektedirler. Her öğrencimiz bir sonraki öğrencimize referans olmaktadır.

Avustralya’da Eğitim

İnanılmaz doğal güzellikleriyle bilinen Avustralya, aynı zamanda dünya çapındaki eğitim kalitesiyle de ün kazanmıştır. Sizin eğitim tercihiniz ne olursa olsun seçkin akademisyenler, okullardaki kültür, spor, eğlence olanakları size eşsiz bir akademik deneyim kazandıracaktır.

Öğrencilerimizin deneyimlerine baktığımızda Avustralya’da eğitim sonrasında büyük akademik ve kişisel başarılar kazandıklarını görüyoruz. Eğitim için Avustralya’da en çok tercih edilen şehirler: Sydney, Melbourne, Adelaide, Brisbane, Perth, Gold Coast, Newcastle ve Wollongong’tur. Tüm şehirlerde çok kaliteli dil okulları, mesleki kolejler ve üniversiteler mevcuttur.

Avustralya’da Eğitim Almak İçin 10 Neden

*Avustralya’da uluslararası öğrencilere çalışma izni vermektedir ve  öğrenciler çalışarak yaşam masraflarının  büyük bir kısmını karşılayabilirler.

*Avustralya, lisans ve master eğitimi sonrası öğrencilere 2 yıl Avustralya’da yaşama ve çalışma hakkı vermektedir.

*Diğer ülkelerle kıyaslandığında eğitim ve yaşam giderleri daha düşüktür.

*Avustralya dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir, suç oranı oldukça düşüktür.

* Eğitim seçenekleri fazladır, hemen hemen istediğiniz her alanda bir eğitim programı bulabilirsiniz.

*Avustralya’nın çok kültürlü bir toplum yapısı vardır, dolayısıyla ırkçılığın en az gözlemlendiği yerlerden biridir.

*Sunduğu yüksek hayat standardı ile dünyanın en yaşanılabilir ülkesi konumundadır.

*Dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde ilk 10da Avustralya’dan  4 şehir bulunmaktadır. İlk sırada Melbourne olmak üzere diğer şehirler Sydney, Adelaide ve Perth’tür.

*Eğitim kalitesi uluslararası kabul görür, dünyanın pek çok ülkesinde öğrencilerin iş bulma şansı artar.

*Devlet eğitim için her yıl yüksek bir bütçe ayırır ve öğrencilerin akademik araştırmalar yapmasına olanak sağlar.

*Avustralya üniversitelerinde bazı bölümler 3 yılda tamamlanabilmektedir. Böylece öğrenciler diplomalarını erken alabilir ve iş hayatında avantaj kazanabilirler.

*Avustralya’nın öğrencilerin dinamik ve eğlenceli zaman geçirebileceği, çok sosyal ve doğa harikası bir ülke olması.

Ayrıca Avustralya Dil Okulları Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Sydney Dil Okulları

Brisbane Dil Okulları

Avustralya'daki Diğer Dil Okulları

Melbourne Dil Okulları

Perth Dil Okulları