EN ÇOK TERCİH EDİLEN AVUSTRALYA ŞEHİRLERİ VE DİL OKULLARI

EN ÇOK TERCİH EDİLEN AVUSTRALYA ŞEHİRLERİ VE DİL OKULLARI

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

Kaliteli Yurtdışı Eğitim Hizmeti

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yurtdışında Geniş Okul Alternatifleri

Geniş Okul Alternatifleri

Yurtdışı Eğitim'de Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz Danışmanlık

Avustralya dil okulları, kaliteli ve yüksek standartlarla İngilizce öğrenirken aynı zamanda çalışarak yaşam masraflarını karşılamak isteyen öğrenciler için ideal bir alternatiftir. Avustralya’da İngilizce eğitim veren birçok zincir ve butik İngilizce dil okulu bulunur. Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Avustralya’da dil eğitimi almayı tercih etmesindeki en büyük etken, dil okullarının kalitesinin yüksek olması ve yaşam masraflarının anadili İngilizce olan diğer ülkelere kıyasla düşük olmasıdır.

Avustralya; egzotik bir coğrafyaya sahip, çok kültürlü toplum yapısı, yüksek standartlara sahip eğitim kurumları, canlı, enerjik ve sıcakkanlı insanları, devasa parkları, harika plajları, temiz havası, geniş yolları, düşük suç oranlarıyla uluslararası öğrenciler için harika bir eğitim ülkesidir.  Avustralya, Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan listede her yıl en yaşanılabilir ülkeler sıralamasında daima ilk 5 içinde yer alır. Avustralya, hem eğitim hem de eğitim sonrası göçmenlik olanaklarıyla uluslararası öğrenciler açısından son derece cazip bir ülkedir.

Avustralya’da İngilizce eğitimi, sınıfta İngilizce kelimeleri tekrarlamaktan çok daha fazlasıdır. Avustralya eğitim sistemi eleştirel düşüncelerin sınıf ortamında tartışılmasının yanı sıra günlük yaşam deneyimlerinden oluşan grup ve proje çalışmalarına dayanır. Yani Avustralya’da İngilizce eğitimi alarak sadece dili öğrenmeyecek, aynı zamanda günlük yaşamda da nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz. Avustralya’da İngilizce kursunu tercih ederek ülkenizde asla tecrübe edemeyeceğiniz problem çözme, farklı kültürlerden insanları yönetme ve birlikte yaşama deneyimi, İngilizcenizi gerçek hayattaki durumlara uygulama gibi hayatınızın geri kalanını ciddi anlamda değiştirebilecek çok çeşitli yaşam becerileri kazanacaksınız.

Avustralya Dil Okulları GörselAvustralya dil okullarında dünya dili olan İngilizceyi çok kültürlü bir ortamda tecrübeli Avustralyalı öğretmenler tarafından uluslararası bir ortamda öğrenirsiniz. Avustralya İngilizce dil okullarının kalite standartları yüksektir. Avustralya hükümeti yüksek kalite vaat eden eğitim yaklaşımını korumak ve sürdürmek için Avustralya dil okullarını, kolejleri ve üniversiteleri yetkili kurumları aracılığıyla sıkı bir şekilde denetler ve sistemi kötüye kullanan yada manipüle etmeye çalışan kurumlar kapatılmaya kadar gidebilen sert cezalarla karşı karşıya kalırlar.

Avustralya dil kursları, son yıllarda dünyanın birçok ülkesinden İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Avustralya,  uluslararası öğrenciler arasında artan bu popülaritesini sunduğu kaliteli İngilizce dil okullarına ve de eğitim sırasında sunduğu saatlik ücreti 16 AUD’dan başlayan ücretlerle part-time çalışma iznine borçludur.  Avustralya’da öğrencilere 2 haftaya 40 saat çalışma izni verilmektedir. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler de bu çalışma izninden faydalanabilirler.

Avustralya’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler genellikle Avustralya’nın popüler şehirleri olan Sydney,  Melbourne,  Brisbane,  Gold Coast,  Perth şehirleri tercih etmektedirler. Dil okulları genellikle şehir merkezlerine konumlanmış olup, öğrenciler toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilirler. Dil okullarının çevresinde çok sayıda cafe, restoran ve alışveriş yerleri bulunur.

Avustralya’da İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz birçok zincir ve butik dil okulu bulunur. Dil okulları dışında İngilizce dil eğitimi TAFE kolejlerinde ve üniversiteler içinde bulunan İngilizce dil merkezlerinde de alınabilir.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak dünyanın en mutlu ülkesi Avustralya’ya İngilizce dil eğitimi, diploma programları ve üniversite lisans ve yüksek lisans eğitimine her yıl birçok öğrenci göndermekteyiz. Avustralya eğitim danışmanlığında son derece iddialıyız. Geniş okul seçeneklerimizle ve tecrübeli danışmanlarımızla Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrencilerimize eğitimleri süresince devam eden ücretsiz ve profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

Avustralya İngilizce Kurslarında yüksek standartları garanti eder!

Avustralya İngilizce kurslarının genel adı ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) olarak geçer. ELICOS programları, Avustralya uluslararası eğitim sektörünün temelini oluşturur. Dünyanın birçok ülkesinden uluslararası öğrenciler İngilizce öğrenmek için Avustralya’ya gelirler.

Avustralya İngilizce dil okulları,  başlangıç seviyesinden ileri seviyelere, iş İngilizcesinden akademik İngilizceye kadar birçok program alternatifi sunar.

Avustralya Dil Okulları GörselELICOS İngilizce kursları;  zincir ve butik dil okulları, TAFE enstitüleri, üniversiteler, tarafından sunulmaktadır. Bu kurslar, uluslararası öğrencilere, İngilizce dil becerilerini geliştirerek, Avustralya kültürünü de deneyimleyerek Avustralya yaşamına tam olarak katılabilmelerini esas alır.

Avustralya İngilizce programları,  uluslararası öğrencilerin, İngilizce dil becerilerinizi geliştirebilecekleri harika bir ortam sunar. Böylece çalıştığınız kurumun İngilizce dil gereksinimlerini karşılayabilir ya da profesyonel iş hayatına başlamadan önce İngilizce dil becerilerinizi geliştirerek  özgüveninizi  geliştirebilirsiniz.

Belli bir düzeyde İngilizcesi olan ancak Avustralya’da devam etmek istediği eğitim için İngilizce düzeyi yetersiz olan öğrenciler İngilizce dil eğitimi + sertifika veya diploma yada İngilizce + üniversite lisans veya master şeklinde paket kabul alabilirler.

Avustralya’daki tüm ELICOS okulları,  NEAS’a kayıtlı olmak zorundadır. NEAS, Avustralya’nın ELICOS kurslarının yüksek standartlarını korur ve okulların yüksek kalitede eğitime devam etmelerini sağlayarak onları yakından takip eder. NEAS, sınıfların fiziki koşullarına, sınıf mevcutlarına, öğretim materyallerine ve uluslararası öğrenciler için sunulan destek hizmetlerine bakar.

Avustralya eğitim kurumlarının uluslararası öğrenci kabul edebilmek için programlarını CRICOS sistemine kayıt ettirmiş olmaları da zorunludur. CRICOS kaydı, kursunuz ve eğitim alacağınız kurumun uluslararası öğrenciler tarafından beklenen yüksek standartları karşıladığını garanti eder.

ELICOS ve CRICOS standartları, dünya çapında bir uluslararası eğitim sağlayıcısı olarak Avustralya’nın ününü güçlendirir ve yüksek kaliteli uluslararası öğrencileri Avustralya’ya çekmeye yardımcı olur.

Avustralya İngilizce Kursları

Avustralya’da mevcut İngilizce seviyenize ve ihtiyacınıza eğitim alabileceğiniz birçok İngilizce programı bulunur.  Uluslararası öğrenciler tatil günleri dışında her pazartesi programa başlayabilirler.

Avustralya dil okullarında ister zincir ister butik olsun hemen her okulda aşağıdaki İngilizce kursları sunulur:

 • Genel İngilizce Kursları
 • Akademik İngilizce Kursları
 • İş İngilizcesi
 • IELTS ve Cambridge (FCE, CAE) Hazırlık Kursları

Genel İngilizce Kursları

Avustralya dil okullarında sunulan genel İngilizce programları başlangıçtan ileri seviyeye kadar farklı seviyelerden oluşur. Öğrenciler herhangi bir pazartesi günü, pazartesi tatilse Salı günü eğitime başlayabilirler.

Avustralya genel İngilizce kursları, İngilizce dil öğreniminde ilk adımdır. İngilizceye yeni başlayanlar için, İngilizce dilbilgisinin altyapısını oluşturarak sosyal ve fonksiyonel günlük iletişim becerilerini geliştirerek sağlam bir temel oluşturur.

Genel İngilizce programlarıyla kelime hazinenizi geliştirip, yeni tümce yapıları kurar, net ve profesyonel bir şekilde iletişim kurmayı öğrenirsiniz.  Bütün bu süreç eğlenceli bir interaktif öğrenme ortamında gerçekleşir. Tecrübeli Avustralyalı öğretmenler İngilizceyi kendinize güvenerek konuşmanızı sağlamanın yanı sıra, okuma, yazma ve etkin dinleme konusunda size yardımcı olacaktır.

Avustralya dil okullarında genel İngilizce programlarında uluslararası öğrenciler bitirdikleri her seviye için yeterlilik sertifikası alırlar.

Genel İngilizce kursunun özellikleri

 • Okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavıyla öğrenci seviyesine en uygun sınıfa yerleştirilir.
 • Avustralya dil okulları öğrencilerin hem birbirleri ile sosyalleşmeleri ve pratik yapması hem de Avustralya kültürünü yakından tanımaları için sosyal ve kültürel aktiviteler düzenler.
 • Dil eğitimi alan öğrenciye ihtiyaç duyacağı eğitim materyalleri ve kitaplar dil okulları tarafından verilir.
 • Ders materyalleri çok çeşitli ve eğlencelidir: İnternet araştırması, kitap ve filmlerden alıntılar, televizyon ve radyo programları, grup çalışması ve drama gibi içeriklerden oluşur.
 • Okullarda milliyet dağılımına önem verilir.
 • Ders katılımı yüksektir ve dersler interaktif bir şekilde işlenir.
 • Öğrencilerin sınırlı devamsızlık hakları vardır. Devamsızlık %20 ‘yi aşamaz.
 • Uluslararası öğrenciler eğer öğrenci vizesiyle Avustralya’da bulunuyorlarsa haftalık en az 20 saatlik bir programa kayıt yaptırmış olmalıdır.

IELTS Hazırlık Programı

IELTS Hazırlık kursu,  dünyanın bir çok ülkesi tarafından kabul gören uluslararası İngilizce sınavı olan IELTS sınavında yüksek skor almayı hedefleyen bir kurstur. IELTS sınavı öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini test eder. IELTS hazırlık kursu öğrencilerin tüm alanlarda skorlarını eşitlemeyi ve yükseltmeyi teşvik eder.

IELTS sertifikası, dünya çapında İngilizce eğitim veren birçok üniversite tarafından tanınır. Ayrıca, birçok ülkede iş vizesi ve göçmenlik amacıyla da kullanılabilir.

Avustralya’da IELTS eğitimi sınav tecrübesi olan tecrübeli Avustralyalı öğretmenler tarafından verilir. Öğrencilere zaman yönetimi, sınavın püf noktaları, hızlı okuma teknikleri, en çok yapılan hatalar ile ilgili bilgiler verilir, çok sayıda IELTS denemesi yapılarak gerçek sınava hazırlık yapılır.

Avustralya Akademik İngilizce Programı

Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programı daha sonra üniversite veya kolejde eğitim almayı planlayan öğrenciler içindir. Program, genel İngilizcede öğrenilen okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini daha da geliştirerek öğrencilerin akademik  alanda başarılı olmaları için gerekli becerileri öğretir. Temel olarak; dersleri dinleme, not tutma, akademik makaleleri okuma ve yazma, sözlü sunumlar ve çalışma grupları oluşturma üzerine odaklanır.

Öğrencilerin sonraki eğitimlerine ve mevcut İngilizce seviyelerine bağlı olarak EAP1, 2, 3, 4 gibi farklı seviyeleri tamamlamaları istenebilir.

Öğrenciler alternatif olarak doğrudan IELTS veya PTE akademik sınavını yada TOEFL sınavına girerek yeterli skoru alarak doğrudan üniversiteye başlayabilirler. Bu sınavlardan yeterli skoru alamayan ama minimum IELTS 5,5 alan öğrenciler dil okulu, kolej veya  üniversite bünyesinde EAP programlarını alarak sonraki eğitimlerine devam edebilirler.

Cambridge English FCE /CAE                     

Bu kursun amacı öğrencileri Cambridge First (FCE) veya Cambridge Certificate in Advanced English(CAE) sınavlarına hazırlamaktır. Genel İngilizce seviyesi belli bir düzeye gelmiş öğrencilerin alabileceği sınav hazırlık programı okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirerek sınavda başarılı olmayı hedefler.  FCE ve CAE hazırlık programında öğrenciler bol bol sınav pratiği yaparlar, metinler üzerinde tartışıp, grup çalışmaları yaparak konuşma becerilerini geliştirirler.

Certificate IV in TESOL

The Certificate IV in Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL), katılımcılara dil öğretiminde pratik bilgiler sunmanın yanı sıra dil ve kültürel farkındalık konusunda bazı teorik bilgiler de sunmak için tasarlanmıştır. Program süresi haftada 20-25 saat eğitimle 8-12 hafta arasında değişmekte olup, öğrencilerin sınıf ortamında öğretme becerilerini geliştirmeyi hedefler. Program içeriği oldukça yoğun olup, öğretme pratiğine, yazılı ödevlere ve temel bilgilerin sunulmasına dayanır. Bu kapsamda gramer öğretimi, proje çalışmasını, derse ve konuya ilişkin ödevlerin belirlenmesi ve derse hazırlanma ve ders materyallerinin oluşturulmasını içerir. Daha çok İngilizce öğretmenleri yada İngilizce öğretmeni olmak isteyenler için uygun bir programdır.

NEDEN AVUSTRALYA’DA İNGİLİZCE ÖĞRENMELİSİNİZ?

 • Avustralya dil okullarında eğitim alırken dünyanın birçok ülkesinden arkadaş edinebilirsiniz. Avustralya, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrenciler arasında gittikçe popülerleşen bir eğitim merkezidir.
 • Avustralya egzotik coğrafyası, harika plajları ve sıcak iklimiyle benzersiz bir yerdir.
 • Avustralya’da uygun fiyatlara kaliteli İngilizce eğitimi alabileceğiniz bir çok zincir ve butik dil okuluna ev sahipliği yapar.
 • Avustralya’da İngilizce dil okulları genellikle şehir merkezlerindedir, dil okullarına kolay ulaşım sağlarsınız.
 • Avustralya’da Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Adelaide gibi eyalet başkentlerinde eğitim alabilir, her eyaletin kendine has kültürünü ve yaşam tarzını keşfedebilirsiniz.
 • Avustralya’da dil okulları okul sonrası için harika sosyal ve kültürel aktiviteler sunarlar, bunlara katılarak hem yeni arkadaşlar edinebilir hem de İngilizce pratiğinizi geliştirebilirsiniz.
 • Avustralya’da İngilizce eğitim alırken part-time çalışarak yaşam masraflarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Avustralya; İngilizce öğrenmek, çalışmak ve yaşamak için harika bir yerdir.
 • Avustralya’da konaklama tercihinizi aile yanı, yurt veya paylaşımlı ev konaklama seçerek yapabilirsiniz.
 • Avustralya çok kültürlü toplum yapısına sahip, konuksever, sıcakkanlı insanlardan oluşur.
 • Avustralya, suç oranının çok düşük olduğu güvenli bir ülkedir.
 • Avustralya yaşam tarzı ve kalitesi dünyanın en iyileri arasındadır. Dünyanın en yaşanabilir şehri son 7 yıldır Melbourne seçilmiş olup, ilk 10’da 3 Avustralya şehri daha vardır.
 • Avustralya’da işsizlik oranı oldukça düşüktür. Avustralya’da eğitim alırken rahatlıkla iş bulabilir, saat ücreti 16 AUD’dan başlayan ücretlerle çalışabilirsiniz.
 • Avustralya’da İngilizce eğitimi aldıktan sonra dünyanın önde gelen Avustralya üniversitelerinde lisans veya master eğitimi alabilirsiniz.
 • Avustralya Hükümeti 2 yıl master eğitimi sonrasında 2 yıl daha Avustralya’da çalışma izni vermektedir.

AVUSTRALYA’DA KONAKLAMA

Avustralya’da dil eğitimi alırken uluslararası öğrencilerin konaklayabileceği birçok alternatif bulunmaktadır. Bütçenize ve tercihinize göre aile yanı konaklama, rezidans konaklama yada paylaşımlı ev tipi konaklamayı seçebilirsiniz. Konaklama bulma konusunda Real Yurtdışı Eğitim aracılığıyla eğitim alacağınız Avustralya dil okulundan yada bağımsız konaklama hizmet sağlayıcılardan destek alabilirsiniz.

Aile yanında konaklama

Avustralya’da aile yanı konaklama dünyanın birçok ülkesinden gelen uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür.  Bu konaklama türünde öğrenciler Avustralyalı aile ile birlikte yaşar. Öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda konaklamayı tercih edebilir, kahvaltı ve akşam yemeği genellikle aile tarafından verilir.  Ücretler haftalık 300-345 AUD arasındadır ve yemekler bu ücrete dâhildir.  Ancak kendi yemeklerinizi kendinizin hazırlayabileceği aile yanı konaklama imkanı da mevcuttur. Avustralya dil okullarının hemen hepsi konaklama ayarlama hizmeti konusunda öğrencilerine destek olur.

Avustralya’da uluslararası öğrencilerin yerleştirildikleri aileler özel olarak seçilirler ve ailelerin öğrencileri kabul edebilmesi için gerekli şartları sağlamaları gerekmektedir. Ailelerin suç işlememiş, temiz sicile sahip olması temel şartlardan biridir. En önemli şartlardan biri evlerin fiziksel durumunun öğrenci kabul etmeye uygun olmasıdır. Evde uluslararası öğrencinin kalabileceği en az bir odanın olması bu odada öğrencinin temel ihtiyacı olan yatak, dolap, masa vb gibi eşyalarla donatılmış olması ve evin genel olarak temiz ve düzenli olması gerekmektedir. Aile bireylerinden biri yada ikisi de Avustralya dışından gelmiş olsa da evde İngilizcenin günlük dil olarak konuşulması temel şarttır. Evin ulaşım açısından toplu taşıma araçlarına yakın olması da önemlidir.

Avustralya’da ailelere öğrenciler faturalar için ekstra ödeme yapmazlar ancak internet kullanımı için ek ücret talep edebilirler.

Yurt (Residence) Konaklama

Avustralya’da dil okullarının çoğunun kendine ait yurdu yoktur. Eğer İngilizce eğitimini üniversite bünyesinde alıyorsanız, üniversitelerin yurt ve kampüs olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Avustralya’da aile yanı yerine yurt yani residence konaklama seçtiyseniz bu hizmeti okuldan değil dışarıdan da satın alabilirsiniz. Avustralya dil okullarının birçoğu residence hizmetini ayrı bir konaklama servis sağlayıcıdan almaktadır.

Residence konaklama öğrencilerin bireysel olarak oldukça rahat ettikleri, çoğu ortak banyolu ve mutfaklı,  dinlenme alanlı evlerden oluşur. Evdeki kişi sayısı evin büyüklüğüne göre değişir. Evlerde öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri eşya, araç ve gereçler bulunur. Öğrenciler evde kendi yemeklerini kendileri yaparlar. Öğrenciler, tek kişilik yada çift kişilik odalarda konaklarlar ve haftalık olarak 210- 350 AUD arasında bir ücret öderler. Faturalar da bu ücrete dahildir.

Ev Kiralama veya Paylaşımlı Ev Tipi Konaklama

Avustralya’da eğitim alan uluslararası öğrenciler aile yanı konaklama veya yurt konaklamadan sonra maliyet açısından daha ekonomik olması sebebiyle ev kiralama yoluna gitmektedirler.

Öğrenciler genellikle birkaç arkadaş bir araya gelerek ev kiralarlar yada mevcut bir eve dahil olabilirler. Bu ev tipinde öğrenciler kira ve faturalar gibi genel masrafları paylaşırlar. Öğrenciler bu ev tipinde daha özgür bir yaşam tarzına sahip olurlar.

Avustralya Dil Okulları Görsel

AVUSTRALYA’DA HANGİ ŞEHİRDE EĞİTİM ALMALISINIZ?

Sydney

Eyalet: Yeni Güney Galler

Nüfus: 4,6 milyon

Ort. Maksimum sıcaklık: 21.7 ° C

En yakın şehir: Wollongong, 80km

Avustralya, birçok uluslararası öğrenci için en önemli destinasyondur. Uluslararası öğrenciler Avustralya’nın Aussie güneşini, yaz barbekülerini ve rahat yaşam tarzımızı seviyorlar. Öğrencilerin en sevdiği şehirlerden biri Avustralya’nın baş tacı Sydney’dir.

Avustralya’nın en büyük şehri ve finans merkezi olan Sydney, mükemmel kentsel ve doğal yaşam birleşimi ile Avustralya’da İngilizce öğrenmek ve üniversite okumak için ideal şehirlerinin başında gelir. Okul sonrası zamanlarınızı dünyaca ünlü plajlarını, 100km’den fazla milli parkları ve 400’e yakın park ve açık alanlarını keşfederek değerlendirebilirsiniz. Parlak mavi ve güneşli gökyüzü ile Sydney, outdoor aktiviteler için mükemmel bir şehirdir. Eğer şehir hayatını seven hızlı tempolu bir bireyseniz, Sydney sizin için mükemmel bir yer olabilir.

Sydney ayrıca, çatı katlarından, birinci sınıf gece kulüplerine, canlı müzik mekânlarından ve sahil kenarındaki teraslara kadar herkesin kendine göre birşeyler bulabileceği canlı ve eğlenceli bir şehirdir.

Sydney’de eğitim almanız için 10 neden

 1. Sydney harika bir iklime sahiptir

Sydney yazları sıcak, kışları ılıman bir iklime sahiptir. Bu Sydney’de şehri keşfetmek ve birçok açık alan aktivitesi için fırsatınız olacağı anlamına gelir.

 1. Sydney’de gezecek görecek ve keşfedecek çok şey vardır:Sydney, Avustralya’daki en ünlü şehir ve dünyaca ünlü cazibe merkezlerine ev sahipliği yapar: Sidney Opera Binası, Bondi Plajı, Kayalıklar, Sidney Limanı Köprüsü, Sidney Limanı, Darling Limanı, Paddy’s Market, Blue Mountains ve çok daha fazlasına Sydney’de ulaşabilirsiniz. Müzeler ve galerileri gezmek yada muhteşem bir yaz günü liman gezisi yaparak temiz deniz havası alabilir, jet botu, büyük dalga sörfü yapabilir, köprüye tırmanabilir ya da luna parkta bir roller coastere binmek gibi adrenalini yüksek aktiviteler yapabilirsiniz.
 2. Sydney, dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapar. Sydney, dünyaca tanınan ranking listelerinde ön sıralarda yer alan The University of Sydney, University of New South Wales başta olmak üzere The University of Technology Sydney, The University of Western Sydney gibi üniversitelere ev sahipliği yapar.
 3. Sydney’de İngilizce eğitim alabileceğiniz zincir ve butik birçok dil okulu vardır: Sydney, Avustralya’da İngilizce eğitim için tercih edebileceğiniz en önemli şehirdir. Sydney’de dünyaca ünlü zincir dil okullarından, küçük butik okullara kadar İngilizce eğitim alabileceğiniz her bütçeye uygun birçok dil okulu bulunur.
 4. Sydney alışveriş için çok caziptir.

Sydney, Avustralya’daki en iyi alışverişe sahiptir. Başka şehirleri kıskandıracak yerel alışveriş pazarları, ünlü alışveriş caddeleri, parlak alışveriş merkezleri, lüks alışveriş ve moda festivalleri vardır.

 1. Sydney çok kültürlü bir yapıya sahiptir:

Sydney çok kültürlüdür ve dünyanın her yerinden insanları ağırlar, herkesin kendini rahat hissedeceği, güvenli, temiz ve arkadaş canlısı bir ortam sunar.

 1. Sydney, kutlamayı ve yemeyi seven bir şehirdir: Her yıl Çin yeni yılı kutlamalarından birçok kültürel festivale (Hint, Yunan, Ermeni, Brezilya, Lübnan, Mısır, Sırp, Japon, Malezya, Birmanya, Polonya, Tayland)  kadar yemek, müzik, film, komedi ve sanat festivalleri düzenlenir.
 2. Sydney çalışmak ve eğitim almak için harika bir şehirdir. Sydney’de uluslararası öğrencilerin yüksek ücretlerle çalışabileceği birçok iş imkanı vardır.
 3. Sydney, dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerin buluşma noktasıdır. Sydney dünyanın birçok ülkesinden gelen uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. Sydney’de eğitim alarak dünyanın birçok ülkesinden arkadaş edinebilir, networkünüzü genişletebilirsiniz.
 4. Sydney, uluslararası öğrenciler için ekonomik bir şehirdir.

Sydney, anadili İngilizce olan diğer ülkelerin büyük şehirleriyle karşılaştırıldığında Avustralya dolar kurunun diğer ülke para birimlerinden daha ekonomik olması sebebiyle uluslararası öğrenciler için çok daha ekonomiktir. Londra, New York ve Dublin ile karşılaştırıldığında Sydney,  çok daha ekonomiktir.

Avustralya Dil Okulları GörselMelbourne

Sporu, kahveyi, kültürü ve inanılmaz yemekleri seviyorsanız, Melbourne’e bayılacaksınız.
Melbourne, Victoria eyaletinin başkenti ve Avustralya’da (Sydney’den sonra) en kalabalık ikinci şehirdir. Uzun yıllar üst üste dünyanın en yaşanabilir şehri ve uluslararası öğrencilerin eğitim alabileceği en iyi yer olarak seçildi. QS Dünya Üniversite Sıralaması, Melbourne’u 2012 yılında Asya-Pasifik bölgesinde lider öğrenci şehri olarak listeledi ve Melbourne’ü Paris, Londra ve Boston ile birlikte dünyanın ilk dört öğrenci şehri arasına soktu.

Melbourne’ün dünya lideri üniversiteleri en son teknolojilerle, uluslararası deneyime sahip akademisyenler ve muhteşem öğrenci hizmetleriyle donatılmıştır. Melbourne üniversiteleri, öğrencilerine dünyanın önde gelen araştırma ve inovasyon tesislerinde eğitim alma fırsatı sunar. Melbourne’deki meslek okulları ve kolejler, öğrencilere kendi alanlarında uygulamalı olarak çalışma fırsatı sunarak, iş hayatına iş tecrübesiyle iyi bir giriş yapmalarına yardımcı oluyor. Melbourne’deki okullar aynı zamanda birçok endüstri dalı ile yakın bağlara sahip olup, öğrencilerinin dünyadaki potansiyel işverenlerle daha kolay bağlantı kurmasını sağlar. ,

İşte Melbourne’de uluslararası bir öğrenci olarak eğitim almak için en önemli 10 nedeniniz: 

 1. Melbourne uzun yıllar üst üste dünyanın en yaşanılabilir şehri seçilmiştir. Melbourne’ün yaşamak için harika bir yer olarak tüm dünyaca kabul edilmesinin birkaç nedeni vardır:  Toplu taşıma seçeneklerinin çeşitliliği, düşük suç oranı, iş alanlarının geniş olması, harika bir sanat ve kültür merkezi olması, birinci sınıf üniversiteler ve kolay bir yaşam tarzı sunuyor olması Melbourne’ü dünyadaki en yaşanabilir şehir yapmaktadır.Melbourne, birinci sınıf üniversitelere ve araştırma tesislerine sahiptir. Melbourne, dünyanın en üst düzey üniversitelerine sahip olup, 6 üniversitesiyle birçok akademik başarıya imza atmıştır.
 2. Melbourne müzeleri, sanata ilgi duyan uluslararası öğrenciler için de idealdir. Victoria Ulusal Galerisi (NGV), Avustralya’nın en eski kamu sanat müzesidir ve ülkenin en önemli sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Roma ve Mısır antikaları, Asya sanatı, Rönesans ve Barok’tan çağdaş sanata kadar muhteşem bir seçki sunar. Ian Potter Merkezi’nde Avustralya sanatının tarihini gösteren 20’den fazla galeri bulunmaktadır. Sömürge dönemi ile başlar ve çağdaş sanata kadar devam eder. Fotoğraf, baskı ve çizimler, moda ve tekstil, dekoratif sanat eserleri ile tamamen Avustralya sanatına adanmış dünyanın ilk müzesidir. Melbourne ‘deki diğer müzeler arasında, tüm Melbourne tarihini ayrıntılarıyla anlatan Melbourne Müzesi ve Melbourne’ü bugünkü haline getiren yerleşimcilerin öyküsünü anlatan Göçmenlik Müzesi bulunmaktadır. Diğer bir popüler Melbourne müzesi, filmden televizyona, internete ve oyunlara kadar her türlü hareketli görüntünün hikâyesini anlatan Avustralya Hareketli Görüntü Merkezi’dir. Avustralya Hareketli Görüntü Merkezi halka ücretsizdir ve televizyonun gelişiminden interaktif dokunmatik ekranlara kadar her şeye sahiptir.
 3. Melbourne’de eğitim alırken şehirde keşfedecek çok şey vardır. Melbourne’ün dolambaçlı sokakları muhtemelen gerçek hayattaki bir harikalar diyarına adım atmış gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Melbourne, kalabalık alışveriş merkezleri, yetenekli müzisyenleri, sokak kenarındaki sakin kitap kafeleri ve ara sıra gizli sokak partileriyle dolup taşan canlı kültürü ile ünlüdür. Farklı ve alternatif mutfak arayışı içindeyseniz, bol bol yemek bulabileceğiniz renkli Centre Place’de dolaşın. Sokak sanatı ile ilgilenen herkes için, Hosier Lane’i görmek kesinlikle ilham vericidir.
 4. Melbourne inanılmaz bir kahve kültürüne sahiptir. Sabah kafein almadan ayılamayanlardan mısınız? Eğer bir kahve tutkunuysanız, harika bir haberimiz var: Melbourne’deki kahve kültürü çok başkadır. Melbourne’ün dünya şampiyonu baristaları, arkadaş canlısı mahalle havası ve yerel halkın küçük işletmeleri destekleme sevgisi sayesinde, Melbourne kafeleri Avustralya’daki en iyi kahveleri sunmak için adeta yarış içindedir.
 5. Melbourne çok çeşitli toplumların barış içinde bir arada yaşadığı sentez bir toplumdur ve birçok farklı kültürel kutlamaya ev sahipliği yapar. Lonsdale St Yunan Festivali, Carlton İtalyan Festivali, Çin Yeni Yılı, Tayland Kültür ve Yemek Festivali, Melbourne Fringe Festivali ve Melbourne Queer Film Festivali sunulan seçeneklerden sadece birkaçı.
 6. Melbourne’de tramvaylar oldukça yaygın olarak kullanılır. Melbourne’de tramvaylar hem toplu taşıma araçlarından biridir hem de kentin en ünlü simgelerindendir.
 7. Melbourne Havalimanına ulaşım kolaydır. Uluslararası öğrenciler kolay ulaşılabilir bir havalimanına sahip olmanın çok kullanışlı olduğunu bilirler. Melbourne’deki havaalanına kolayca ulaşılabilir ve havalimanı şehir merkezine yakındır (her yönden yaklaşık 20-35 dakika).
 8. Melbourne kendi işinizi kurmak isteyen uluslararası bir öğrenci için ilham vericidir. Melbourne şehrine yaratıcılık, yenilikçilik, iş planlama, finansal uygulanabilirlik ve küçük girişimci destekleriyle girişimci öğrenciler için idealdir.
 1. Melbourne düzenli olarak yerel ve uluslararası öğrenciler tarafında Avustralya’nın “en iyi öğrenci şehri” seçilmektedir. Akademik ve kampüs donanımına önem veren meraklı, maceracı, yaratıcı, gelişen bir şehir ortamında yaşamak ve ders çalışmak isteyen biriyseniz, Melbourne sizin için mükemmel bir tercih olabilir.

Brisbane: Avustralya’nın üçüncü büyük şehri ve Queensland eyaletinin başkentidir. Yaşamın çok hızlı aktığı Brisbane’de tatil havasında bir eğitim süreci geçirebilirsiniz. Dünyanın en güzel plajlarından sayılan Gold Coast çok yakın mesafededir. Şirin mahalleleri, samimi ve mütevazı insanları, dünya çapında bilinen müzeleri ve güzel plajlarıyla Brisbane tam bir cazibe kentidir.

Perth: Avustralya’daki eyalet başkentlerinden biri olan Perth, öğrencilerin çok tercih ettiği bir diğer şehirdir. Burada yaşam masraflarının nispeten daha düşük olması ve iş olanaklarının fazlalığı, eğitim süresince çalışmayı planlayan öğrencilerin şehre olan ilgisini arttırmaktadır. Gelişen sanayinin merkezi olmasının yanında çok güzel plajları, parkları, gündüz ve gece etkinlikleriyle çok seveceğiniz bir şehirdir.

AVUSTRALYA’DA YAŞAM

Avustralya’da eğitim almak demek, fırsatlara doğru koşmak demektir: Avustralya; nüfusun, ekonominin ve fırsatların hızla büyüdüğü yeni bir ülkedir. Sidney, Brisbane, Melbourne, Perth ve diğer Avustralya şehirleri, her türlü hizmeti, işi ve eğlenceyi sunan modern şehirlerdir.  Avustralya toprak olarak büyük bir ülke olmasına rağmen şehirlerdeki nüfus yoğunluğu azdır. Avustralya’da düzgün işleyen modern bir altyapı ve entregre bir ulaşım ağı vardır.

Avustralya toplumu çok kültürlü, genç ve açık fikirlidir. Yaş ortalaması 37’dir. Avustralya,  dünyanın dört bir yanındaki insanların modern bir ulus yaşam deneyimini paylaşmaya ve katkıda bulunmaya başladıkları yerdir.  Avustralya bazı ülkelerin tarihine sahip olmayabilir, ancak Avustralya’nın ileride parlak bir geleceği olacağı kesindir.

NEDEN AVUSTRALYA’DA EĞİTİM ALMALISINIZ?

 1. Temiz Hava

Avustralya, dünyadaki en düşük hava kirliliği seviyelerinden birine sahiptir.

 1. Bozulmamış Doğa

Avustralya’nın çok çeşitli doğal ekosistemleri, temiz suyu, tropik yağmur ormanları, kurak çölleri, karlı dağları ve altın kumlu plajları vardır. Avustralya’da 500’den fazla milli park ve 14 tane ‘dünya mirası’ bulunmaktadır.

 1. Çok Kültürlü Toplum

Avustralya gerçekten çok kültürlü bir toplumdur. Avustralyalıların % 43’ünün ya kendisi yada ebeveynlerinden birisi Avustralya dışında doğmuştur. Her yıl 21 Mart’ta Uyum Günü adlı etkinliği kutlarlar.

 1. Düşük nüfus yoğunluğu

Avustralya, mil kare başına yalnızca 6,4 kişi ile dünyadaki herhangi bir kıtadan çok daha düşük nüfus yoğunluğuna sahiptir.

 1. İklim

Avustralya tüm yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir.

 1. Sağlık sistemi

Avustralya, dünyadaki en verimli işleyen sağlık sistemlerinden birine sahiptir. Medicare, tüm Avustralyalılar için temel sağlık sigortası sağlar ve ayrıca özel bir sağlık sistemi de vardır.

 1. İş fırsatları

Avustralyalılar iş ve yaşam dengesini mükemmelleştirmekten gurur duymaktadır. Güçlü bir ekonomi ve düşük işsizlik oranı (% 5 civarında) ile Avustralya eğitim alırken çalışmak için ideal bir ülkedir.

 1. Avustralya yaşam tarzı

Avustralyalılar oldukça rahat, arkadaş canlısı, eğlenceli ve konuşkandır. Avustralyalılar işkolik insanlar değillerdir, seve seve zamanlarını sohbet etmek yada arkadaşlık etmek için harcarlar.

 1. Avustralya seyahat etmek için harika bir yerdir.

Avustralya, tüm tatillerinizi Avustralya’yı keşfetmeye harcayabileceğiniz kadar büyük bir ülkedir. Avustralya içinde seyahat çok çeşitli ve renklidir. Yağmur ormanlarından, plajlara; kayak merkezlerinden çarpıcı antik manzaralara kadar birçok doğal ve egzotik güzelliği bünyesinde barındırır.

 1. Eğitim için harika fırsatlar

Avustralya, 1.200’den fazla eğitim kurumu ve uluslararası öğrencinin seçebileceği 22.000’den fazla kursa sahiptir. Avustralya;  İngiltere ve ABD’nin ardından dünyadaki en yüksek üçüncü uluslararası öğrenci nüfusuna sahip ülkedir üstelik kendi nüfusu bu ülkelerden çok çok daha az olmasına rağmen.

AVUSTRALYA’DA GÜNLÜK YAŞAM

Avustralya bir ülkedir, ancak aynı zamanda kıtadır. Avustralya,  uçsuz bucaksız çöllerden yemyeşil yağmur ormanlarına, kumlu sahil şeridinden modern şehirlere kadar, aklınıza gelebilecek her türlü manzara tipini keşfedebileceğiniz muhteşem bir ülkedir.

Avustralya’da yaşamak sizin için yeni bir deneyim olacak, ancak Real Yurtdışı Eğitim sizi Avustralya’daki yeni hayatınıza hazırlayacak ve Avustralya deneyiminizin sizin için eşsiz olmasını sağlayacaktır.Ayrıca Avustralya’da dil eğitimi alacağınız eğitim kurumu da Avustralya yaşamına uyumunuzu kolaylaştırmak için her türlü desteği verecektir.

Avustralya, dünyanın en mutlu ülkeleri arasında  (Dünya Mutluluk Raporu 2017)  yer alır ve öğrenciler için dünyada eğitim alınabilecek en iyi 30 şehirden dördüne sahiptir (QS Top University Rankings 2017).Avustralya’da kaliteli eğitim alacak ve harika zaman geçireceksiniz.

İşte Avustralya’da günlük yaşamla ilgili bilmeniz gerekenler:

Avustralya Kültürü

Avustralya’ya eğitim almaya gittiğinizde muhtemelen Türkiye ile arasındaki bazı yaşam tarzı farklılıklarını göreceksiniz. İşte Avustralya kültürüne dair bazı temel notlar:

 • Avustralyalılar oldukça rahat ve gayrı resmidir. Örneğin, çoğu Avustralyalı öğrenci öğretim üyelerine ve öğretmenlere ilk isimleri ile hitap ederler.
 • Avustralyalılar herkese adil davranılmasını bekler. Sizden yardımcı olurken tezgâhtarlara ve diğer servis personeline teşekkür etmeniz beklenir.
 • Avustralya’da dakik olmak önemlidir – eğer bir randevuya geç kalacaksanız mutlaka haber vermeniz beklenir.
 • Restoranlar, barlar, gece kulüpleri ve tren istasyonları gibi alanlarda ve halka açık diğer alanlarda sigara içmek yasaktır.
 • Halka açık bir yerde alkol almak ve çöp atmak yasaktır.
 • Çoğu Avustralyalı, herhangi bir konuda emin değilseniz ve yardıma ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Avustralya’da Yaşam Maliyetleri

Avustralya’da eğitim alırken yaşam masraflarınız; yaşam tarzınıza, evinizin konumuna, evinizi veya odanızı başka biriyle paylaşıp paylaşmamanıza gibi faktörlere bağlı olarak değişecektir. Size her hafta yaşam masrafları için harcayacağınız temel şeyler hakkında bir fikir sahibi olabilmek için aşağıdaki listeden faydalanabilirsiniz:

 • Yiyecek ve içecekler: Haftada 50 – 100 dolar AUD
 • Telefon ve internet: Haftada 20 – 55 $ AUD
 • Ulaşım: haftada 15 – 40 dolar AUD
 • Araba (satın alındıktan sonra): haftada 100 – 150 dolar
 • Eğlence: haftada 30 – 50 $ AUD

Genel olarak her ülkede başkentler en yüksek yaşam maliyetlerine sahip şehirlerdir, en büyük şehirler – Sidney ve Melbourne yaşam maliyeti olarak genellikle yelpazenin biraz üstündedir ancak Adelaide ve Hobart gibi daha küçük şehirler daha ekonomiktir.

Avustralya’da Güvenlik

Avustralya çok kültürlü ve büyük bir ülkedir. Avustralya halkı uluslararası öğrencilere ve göçmenlere karşı son derece misafirperver ve dost canlısıdır. Bununla birlikte, dünyadaki diğer birçok ülkede olduğu gibi, Avustralya’da suç oranı sıfır değildir.  Acil durumlarda yapmanız gerekenleri bilirseniz zor durumlarla karşılaştığınızda daha kolay başa çıkabilirsiniz.

 • Avustralya’daki acil servislerin (ambulans, itfaiye ve polis) acil durum numarasını öğrenin: 000.
 • Nereye gittiğinizi ve ne zaman dönmeyi planladığınızı daima birisine bildirin.
 • Geceleri iyi aydınlatılmış alanlarda yürüyün, dar sokaklar veya geniş parklar gibi tenha alanlardan ve yollardan kaçının.
 • Koşu, egzersiz veya yürüyüş yapmayı seviyorsanız, bunu gün içinde yapmaya çalışın.
 • Yürürken veya koşarken kulaklık takıyorsanız, ortamdan haberdar olmak için ses seviyesini düşük tutun.
 • Kapılarınızı daima arabada ve evde kilitli tutun, değerli eşyalarınızı koltuğun altına veya aracın bagajına yerleştirin.
 • Geceleri toplu taşıma kullanıyorsanız, sürücünün yakınında veya trenin ilk vagonunda oturmaya çalışın.
 • Avustralya Hükümeti, uluslararası öğrenciler için bir öğrenci danışma hattı kurmuştur: 1300 363 079.

Avustralya’da Ulaşım

Avustralya’nın toplu taşıma sistemi trenler, otobüsler, tramvaylar ve feribotları içermektedir. Tüm şehirlerde taksi hizmeti de bulunmaktadır. Kullanılabilir ulaşım türleri şehirlere göre değişmektedir. Eğitim alacağınız eğitim kurumu, size yerel toplu taşıma sistemi hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

Büyük başkentler genellikle bir çok entegre ulaşım seçeneği sunsa da, genellikle küçük şehirler yerel otobüs hizmetlerinden oluşur.

Avustralya’daki bir çok şehir uluslararası öğrenciler için indirimli seyahat imkanı sunar.

Avustralya içinde daha uzun mesafelere seyahat için kullanılan tren ve otobüslere ek olarak ve dört ana havayolu vardır:

 • Jetstar
 • Qantas
 • Virgin Australia
 • Tiger Airways

Bölgesel veya uzak bölgelere seyahat için kullanılan küçük bölgesel havayolları da vardır.

Uluslararası öğrenciler Avustralya’da uluslararası geçerliliği bulunan ehliyetleriyle araç kullanabilirler. Ehliyetiniz İngilizce olarak basılmamışsa, İngilizce çeviri ya da Uluslararası Sürüş İzni (IDP) de taşımanız gerekir.

Avustralya’da trafik Türkiye’dekinin aksine sol taraftan akmaktadır.  Her eyalette ve bölgede farklı trafik ve yol düzenlemeleri bulunduğundan, trafik kurallarına aşina olmanız önemlidir.

Telefon

Avustralya’da eğitim alırken aileniz ve arkadaşlarınızla rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

Avustralya’da her biri farklı ödeme ve paket seçenekleri sunan 4 adet cep telefonu servis sağlayıcısı vardır. Yurtdışı aramalar için ekonomik fiyatlar sunan telefon kartları da yaygın olarak bulunmaktadır.

Avustralya GSM Operatörleri:

 • Telstra
 • Optus
 • Vodafone
 • Virgin Mobile

İnternet

Avustralya’da eğitim alırken okulun içinde ücretsiz internet ve bilgisayar imkanlarından faydalanabilirsiniz. İnternet kafeler ülke genelinde, özellikle büyük şehirlerde yaygındır.

Halk kütüphaneleri ayrıca ücretsiz olarak bilgisayar ve internet hizmeti sunmaktadır.  Aile yanında kalıyorsanız internet için ek ödeme yapmanız gerekebilir.

İnternet Servis Sağlayıcılar

 • Telstra
 • Optus
 • Vodafone
 • Virgin Mobile
 • iiNet
 • Internode.

Avustralya’da Posta Hizmetleri

Postaneler hafta içi sabah 9’dan akşam 5’e kadar açık olsa da, bazıları cumartesi günleri de açıktır. Australia Post, genellikle uluslararası postalar için bir haftadan kısa bir süre içinde ve Avustralya içindeki yerler için de bir günde mektup ve paket gönderimi yapar.

Elektrikli ev aletleri

Avustralya’daki elektrik akımı 240/250 volt’tur (AC 50 Hz). Avustralya üç pinli fiş kullanır, bu nedenle Türkiye’den getirilen cihazlar için adaptöre ihtiyacınız olacaktır. Cihazlarınız 240/250 voltta çalışmıyorsa, bir voltaj dönüştürücüye de ihtiyacınız olabilir. Adaptör fişleri ve voltaj dönüştürücüleri Avustralya’ya geldikten sonra kolayca temin edilebilir.

Avustralya Karantina Kuralları

Avustralya’da eğitim almak için Avustralya’ya seyahat etmeye hazırlanırken, Avustralya’nın karantina kuralları ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.  Örneğin denizaşırı ülkelerden Avustralya’ya gıda, bitki tohumu ve hayvansal ürünler getirmek Avustralya’nın doğal yaşamı ve tarım faaliyetleri için tehdit oluşturabileceğinden ülkeye sokulmasına izin verilmez.

Avustralya’ya Eğitime Gelirken Yanınızda Ne Getirmemelisiniz?

Bazı şeyler Avustralya’ya getirilemez. Karantinaya ilişkin hususlar arasında yiyecek, bitki materyali ve hayvansal ürünler bulunur:

 • Tohumlar, kuruyemişler, hayvan tüyleri, kürkleri ve kabukları ve ahşap ürünler
 • Konserve et, süt ve yumurta ürünleri
 • Taze meyve ve sebzeler
 • Pamuklu atık, kum, saman veya su içeren oyuncaklar
 • Kullanılmış spor ve kamp malzemeleri
 • Avustralya’ya paket gönderiyorsanız, bildirim etiketinde her posta paketinin tam içeriğini bildirmeniz zorunludur. Avustralya’nın karantina yasalarını çiğnemek para cezalarına veya sabıka kaydına yol açabilir.
 • Uluslararası öğrenciler, kendi ülkelerine has sevdikleri bir çok yiyeceği Avustralya’da lokal marketlerde bulabilirler.

Avustralya’da Yemek ve Eğlence Avustralyalılar harika Avustralya ikliminin de avantajıyla boş zamanlarını arkadaşlarıyla barbekü yapmak, orman yürüyüşü ve kamp yapmak veya plaja giderek değerlendirirler. Avustralyalılar ayrıca boş zamanlarında alışveriş yapmayı, yemek yemeyi ve sinemaya gitmeyi severler. Spor birçok Avustralyalı için, Avustralya Kurallarıyla oynanan Avustralya Futbolu (AFL), kriket, rugby ve tenis büyük bir tutkudur. Bir spor kulübüne gitmek, arkadaş edinmek için harika bir yoldur.

Ayrıca Avustralya, yıl boyunca düzenlenen müzik, sanat ve yemek festivalleriyle canlı bir kültürel atmosfere sahiptir.

Alışveriş yapmak

Avustralyalılar alışveriş yapmayı çok severler. Büyük şehirler ve başkentler; süpermarketler, marketler, büyük mağazalar, zincir mağazalar, outlet mağazaları, küçük lüks butikler gibi çeşitli alışveriş mekanlarına sahiptir.

Metropol bölgelerdeki çoğu büyük mağaza ve alışveriş merkezi haftanın yedi günü sabah 9’dan akşam 5’e kadar açıktır, bazıları ise Perşembe veya Cuma günleri akşam 09:00’a kadar açıktır. Bazı süpermarketler ve marketler haftanın yedi günü 24 saat açıktır.

Avustralya’daki başlıca marketler arasında Coles, Woolworths, Aldi ve IGA; büyük mağazalar Myer ve David Jones; ve büyük indirim mağazaları olarak ise  Target, Big W ve Kmart bulunmaktadır.

Yemek

Avustralya çok kültürlü yapısına bağlı olarak dünyanın her ülkesinin yerel lezzetlerini sunan restoran, kafe ve paket servis dükkanları bulunur. Her göçmen dalgası Avustralya’ya beraberinde yeni yiyecekler ve gelenekler getirdi – Avrupalı ​​göçmenler espresso kahve getirdi, Vietnamlılar pho getirdi ve Hindistan’dan gelen göçmenler baharatlı köriler getirdi.  Türkiye’den giden birçok göçmen de kebap restoranı açtı. Hangi mutfağı seviyorsanız, Avustralya’nın birçok yerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Klasik Aussie yemekleri için bu lezzetlerden bazılarını bulmaya çalışın:

 • Pavlova
 • Anzak bisküvileri
 • Lamingtons
 • Tim Tams
 • Buzlu Vo-Vos
 • Vegemite
 • Etli börek
 • Damper.

Avustralya’da ayrıca marketlerde ve süpermarketlerde yüksek kaliteli taze ürünleri (et, deniz ürünleri, süt ürünleri, şarap, meyve ve sebzeler dahil) bulabilirsiniz. Pastaneler, kasap dükkanları, meyve ve sebze dükkanları, şarküteriler, uluslararası yiyecek mağazaları ülke genelinde yaygındır, bu nedenle evinizdeyken en sevdiğiniz yiyecekleri pişirmek için ihtiyacınız olan her şeyi bulmak zor olmayacaktır.

AVUSTRALYA’DA EĞİTİM ALIRKEN ÇALIŞMA İZNİ

Avustralya’da öğrenci vizesiyle eğitim alan uluslararası öğrencilerin 2 haftada toplam 40 saat olmak şartıyla çalışma izinleri vardır. Öğrenciler ayrıca noel tatili ve okullarının tatil olduğu dönemlerde tam zamanlı olarak çalışabilirler.

Öğrencilerin çalışma izni resmi olarak okullarının başlamasıyla başlar. İşe başlamadan TFN numarası başvuruları yapmaları gerekmektedir. Avustralya’da çalışmak isteyen öğrenciler restoran, cafe, temizlik, vb işlerin yanında ofis asistanlığı, satış temsilciliği, turizm ofisinde ofis görevlisi gibi işler yapabilirler. Avustralya’da resmi asgari saat ücreti 16 AUD’dan başlamaktadır.

Avustralya’da çalışan uluslararası öğrenciler çalışarak yaşam masraflarını büyük oranda karşılayabilirler.

Avustralya’da uluslararası öğrenciler nasıl iş bulurlar?

Avustralya’da eğitim alırken aynı zamanda da çalışmak isteyen birçok uluslararası öğrenci kolaylıkla yarı zamanlı iş bulabilmektedir. Çünkü yarı zamanlı çalışma kültürü Avustralya’da oldukça yaygındır.

Peki öğrenciler nasıl iş bulabilirler?

 • Avustralya’da da iş bulabilmek için en önemli koşul, geçmiş eğitim ve iş deneyimlerinizi detaylı olarak anlatan bir CV oluşturmaktır.
 • Eğer belli alanda tecrübe sahibi iseniz ve kendinize güveniyorsanız bu işi yapan firma ve kurumlara direkt başvuru yapabilirsiniz.
 • Avustralya’da bazı işler için sertifikaya sahip olmak (RSA ve Barista) hem alanınızda yetkin olduğunuzu belgeler, hem de kolay iş bulmanıza yardımcı olur.
 • Avustralya’da geniş bir networke sahip olmak işe yerleşme konusunda avantaj sağlar.
 • Eğer herhangi bir konuda tecrübeniz yoksa öncelikle belli kurslara giderek bilgi ve deneyim kazanmak faydalı olur.
 • Avustralya’da bazı işverenler işe aldıkları kişileri belli bir deneme süresine tabi tutarlar. Bu süreçte iş disiplininiz, temiz, düzenli ve çalışkan olmanız oldukça önemlidir.
 • Avustralya’da iş bulmanız biraz zaman alabilir, bu durumda umutsuzluğa kapılmadan denemeye devam etmek ve neden işe kabul edilmediğiniz üzerine kafa yormanız ve eksikliklerinizi gidermeniz kendinize yeni birkaç kalifikasyon katmanız yararlı olacaktır.
 • Avustralya’da iş bulabilmek için lokal iş arama sitelerini düzenli olarak takip etmeniz ve işyerlerine bizzat giderek başvuru yapmanız süreci hızlandıracaktır.

Neden Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Avustralya’da Eğitim almalısınız?

Avustralya’da İngilizce eğitim almak isteyen kişilerin Avustralya öğrenci vizesi alabilmesi için gerekli eğitim ve vize şartlarını sağlaması gerekmektedir.  Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Avustralya’da İngilizce eğitim almak isteyen öğrenci adaylarına ücretsiz ve tam bir danışmanlık desteği sunmaktadır. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın danışmanlık hizmeti öğrencilerimizin eğitimleri süresince devam etmekte olup, öğrencilerimiz diledikleri zaman telefon, e-mail veya whatsapp üzerinden ulaşabilirler.

Avustralya’da İngilizce eğitimi konusunda dikkat edilmesi gerekenler:

 • Avustralya’da İngilizce dil eğitimi alabilmek için haftada en az 20 saat eğitim veren bir dil okuluna kayıt olmanız gerekmektedir.
 • Avustralya’da İngilizce dil eğitimi sunan okulların ve kolejlerin NEAS, English Australia gibi kurumlara üye olmalarına dikkat edilmelidir.
 • Avustralya’da 12 Haftaya kadar süren İngilizce eğitimlere turist vizesiyle katılabilirsiniz. Ancak turist vizesiyle eğitim alanların çalışma izni bulunmamaktadır. Turist vizesi yaz tatilinde gitmeyi düşünen öğrenciler için idealdir.
 • Avustralya’da öğrenci vizesiyle alacağınız İngilizce dil eğitimi süresince 2 haftaya 40 saat olmak şartıyla çalışma izniniz bulunmaktadır. Çalışma izniniz okulun başlamasıyla birlikte başlamaktadır.
 • Avustralya’da çalışabilmek için TFN numarası almanız gerekmektedir.
 • Avustralya’da turist vizesiyle İngilizce eğitim alacaklara çalışma izni verilmez.
 • Avustralya’da İngilizce dil eğitimi için İngilizce seviyenize bağlı olarak istediğiniz süre kadar bir dil kursuna kayıt olabilirsiniz,  kayıt olduğunuz bu eğitim süresi yetmezse Avustralya’dan öğrenci vizesi uzatımı yapılabilir ve Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bunu ücretsiz danışmanlık kapsamında gerçekleştirmektedir.
 • Avustralya’da İngilizce dil eğitiminden sonra diploma programına veya üniversitelerin lisans veya master programlarına geçiş yapılabilir.
 • Avustralya’da İngilizce dil eğitiminden sonra herhangi bir eğitim düşünüyorsanız (diploma, lisans yada yüksek lisans) belli bir seviyede İngilizceniz varsa, IELTS veya PTE sınavıyla seviyeniz belirlenerek dil+ diploma yada dil + üniversite  paket eğitim vizesiyle gitmeniz daha avantajlı olabilir.
 • Avustralya’ya paket eğitimle, toplam eğitim süreniz kadar vize alabilirsiniz.
 • Avustralya öğrenci vizesine başvurduğunuz takdirde vize başvurusundan 3 ay önce para bekletme koşulu artık uygulanmamaktadır.
 • Avustralya vize başvurusunda gösterilmesi gereken para miktarı şöyle hesaplanır: Kalan eğitim ücreti( 1 yıldan uzun süren eğitimlerde ilk 1 yıl baz alınır) + yaşam giderleri ( şubat 2018 itibariyle aylık 1695  AUD)+ gidiş-dönüş uçak bileti (2000 AUD) şeklinde hesaplanır.
 • Avustralya öğrenci vizesi değerlendirme süreci oldukça hızlı olup ortalama 2 hafta içinde sonuçlanmaktadır.
 • Avustralya öğrenci vizesi başvuruları online olarak Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır.
 • Avustralya vize değerlendirmeleri Avustralya Ankara Büyükelçiliği’nde yapılmaktadır.

Avustralya Öğrenci Vizesinin Püf Noktaları

Avustralya öğrenci vizeleri oldukça sıkı değerlendirmeye tabii tutulmakta olup, okul seçimi ve vize konusunda danışmanlık hizmeti almanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Avustralya’da eğitim almak isteyen tüm öğrencilerimize ön değerlendirme yaparak Avustralya öğrenci vizesi konusunda detaylı bilgiler veriyoruz.

Avustralya‘da İngilizce öğrenmek ve Avustralya öğrenci vizesine başvuru yapmak isteyen öğrenci adayından temel olarak beklenen eğitim ve iş geçmişinin istikrarlı olması ve kariyeri gereği İngilizceye aktif olarak ihtiyaç duymasıdır. Öğrenci adayının İngilizceyle olan bağını sunacağı belgelerle kanıtlaması tavsiye edilir.

Avustralya’da İngilizce eğitim almak isteyen öğrenci adayının eğitim, yol ve yaşam masraflarını karşılayabilecek finansal güce sahip olduğunu banka hesap hareketleri dökümü gelir kaynakları ile birlikte vize başvurusunda sunması gerekmektedir.

Avustralya’da eğitim alacak öğrenci adayından Avustralya’da yaşam, kültür ve eğitim alacağı kurumla ilgili temel bilgilere sahip olması da beklenir.

Adım Adım Avustralya’da İngilizce Eğitimi

Avustralya’da hayalini kurduğunuz İngilizce eğitim maceranıza Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın uzman danışmanlarının hızlı ve profesyonel desteği başlayacaksınız ve her aşamada detaylı olarak bilgilendirileceksiniz.

 • Avustralya’da eğitim ve vize konusunda ön görüşme
 • Okul seçimi ve maliyet hesaplama
 • Okul başvurusu
 • Kabul sonrası okul ödemesinin yapılması ve okuldan COE( confirmation of Enrolment) belgesinin istenmesi
 • Avustralya öğrenci vizesi başvuru belgelerin hazırlanması ve kontrol edilmesi
 • Vize başvurusunun yapılması
 • VFS’de biyometri işlemlerinin yapılması
 • Avustralya Büyükelçiliği vize görevlisinin telefon mülakatı ( Vize memuru gerek duyduğu takdirde aramaktadır)
 • Vize sonucu ( E-mail ile mektup şeklinde gelmektedir.)
 • Uçak bileti alınması
 • Konaklamanın ayarlanması
 • Avustralya’da yaşam, çalışma ve yolculuk hazırlıkları ile ilgili detaylı oryantasyon
 • Avustralya’ya varış sonrası durum değerlendirme ve varsa sonraki eğitim sürecinin planlanması

Avustralya Öğrenci Vizesi Başvuru Belgeleri

 • En az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi ve varsa eski vizelerin fotokopileri
 • Okul kabul mektubu ( Real Yurtdışı Eğitim başvuru yapılan okuldan temin edecektir)
 • Kimlik Fotokopisi
 • 1 adet son 6 ayda çekilmiş fotoğraf
 • Mezuniyet belgeleri(Lisans ve/veya yüksek lisans diploması, öğrenciyseniz öğrenci belgesi yeterlidir)
 • Transkriptler ( son eğitim dönemini de kapsamalıdır.)
 • Çalışanlar için işyeri referans mektubu, son 3 aylık maaş bordrosu, SGK 4A detaylı hizmet dökümü
 • Çalışanlar için işyerinden izin belgesi ( İşyerinde çalışmayan yada istifa ederek giden öğrenci adayları için gerekli değildir)
 • Arşivli sabıka kaydı(e-devletten yabancı dil tercümeli olarak İngilizce alınabilir)
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği ( anne, baba ve kardeşler görünmelidir) (e-devletten alınabilir)
 • Öğrenci olmayanlardan askerlik belgesi (e-devletten alınabilir)
 • CV
 • Niyet mektubu
 • Son 3 ayı gösteren banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü
 • Gelir belgeleri (Maaş bordrosu, emekli maaş belgesi, şirket evrakları, tapu, kira kontratı ve araç ruhsat fotokopileri)
 • Sponsorluk mektubu ( örnek gönderilecektir)
 • Sertifikalar ve katılım belgeleri (İngilizce kursu, mesleki ve kişisel gelişim)

Ayrıca Avustralya Dil Okulları Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Fiyatlar için avustralya dil okulları fiyatları listemizi ziyaret edebilirsiniz.